Jégoroszlánok - Szombathelyi Pingvinek 6:7 (1:1, 3:3, 2:3)
U14 B csoportos bajnoki mérkőzés, Érd. Játékvezetők: Dorogi Dávid, Gampel Máté

Az összeállítás:
Németh Lóránt - Tulok Ágoston, Pálmai Fülöp, Németh Milán, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Herman Bence, Polgár Patrik, Bognár Gergely, Hegedüs Árpád, Simon Gergő, Bergmann Bence, Szabó Bendegúz, Jagodics Adél, Vörös Miklós, Biró Barnabás
Edző: Bosnyák Márkó

Egy a végsőkig kiélezett csatában sikerült diadalmaskodnunk 7:6-ra, és így értékes 3 ponttal gazdagodtunk.

A mérkőzés 4. percében már hátrányba kerültünk, egy kapunk előtt üresen maradt Jégoroszlán játékos váltotta gólra helyzetét (1:0). Ezt követően még az első harmadban Tulok Ágoston óriási bombájának köszönhetően egyenlítettünk ki (1:1).

A második harmad elején ismét a hazaiaknál volt az előny, egy kapu előtti kavarodást követően (2:1), de Tulok Ágoston újabb távoli lövése ismét a vendéglátónk hálójában landolt, így 2:2 volt az állás 30 perc játék után. Egy rövidzárlatot követően a Jégoroszlánok kétszer is eredményesek tudtak lenni, így az eredményjelző már 4-2-es állást mutatott. Szerencsére gyorsan sikerült kiegyenlítenünk, ugyanis 9 másodpercen belül 2-szer is megzörgettük az ellenfél hálóját, Tulok Ágoston és Mazzag Bendegúz jóvoltából. A 2. játékrész végén 4:4-es állásnál várhattuk a folytatást.

Két harmadon keresztül három sorral játszottunk, így bizakodóan állhattunk át két sorra az utolsó játékrészre. Beszorítottuk a hazaiakat, sorban érkeztek a lövéseink a Jégoroszlánok kapujára, de a vezetést Németh Milán egy elcsent korongból indított kontra során szerezte meg a 44. percben. Egy gyors gólváltást követően az utolsó 5 perc kezdetéig őriztük egy gólos előnyünket, amikor egy eladott korongot követően, újra döntetlent mutatott az eredményjelző (6:6).
Szerencsére itt még nem ért véget a mérkőzés, ugyanis 40 másodperccel a rendes játék vége előtt Pálmai Fülöp távoli lövése landolt a hazai kapuban. A Jégoroszlánok még megpróbálták az egyenlítést, lehozták a kapusukat is. Nagy izgalmakat hozott a hátralévő idő, sajnos az üres kapura kilépő Bognár Gergelynek nem sikerült végleg lezárnia a csatát. A csatát, amit végül 7:6 arányban nagy küzdelem után nyertünk meg.

Edzői vélemény: "Büszkék lehetünk, hogy két gólos hátrányból is sikerült felállnunk, és úgy gondolom, hogy megérdemelten utazhattunk haza három ponttal a zsebünkben. A csapatom által mutatottakkal nem mindig voltam elégedett, de most már tudjuk, hogy a játékunk melyik elemein kell javítanunk a következő mérkőzésekre. Sajnálom, hogy nem tudtunk végig három sorral játszani, de remélem mindenkinek tudtam így is elég játéklehetőséget biztosítani. Szerdán az Egerszegi Titánok ellen lépünk pályára azt gondolom bizakodóan várhatjuk a folytatást."

Gólszerzőink: Tulok Ágoston 3, Mazzag Bendegúz 2, Pálmai Fülöp - Németh Milán 1-1