U14 Izgalmas meccset játszottunk a Vasassal

2021.10.16.

Szombathelyi Pingvinek – Vasas SC B 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
U14 B csoportos bajnoki mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Pálmai Fülöp, Tulok Ágoston, Mazzag Bendegúz, Németh Milán, Simon Gergő, Herman Bence, Jagodics Adél, Fullár Emma, Bognár Gergely, Szolga Péter, Bergmann Bence, Polgár Patrik, Horváth Júlia, Szabó Bendegúz, Vörös Miklós
Edző: Bosnyák Márkó, másodedző: Sipos Pál

A korábbi fordulók veretlenségén felbuzdulva nagy reményekkel vágtunk neki a soron következő mérkőzésnek. A tabella második helyén egyetlen vereséggel álló Vasas SC B csapatát fogadtuk Zalaegerszegen.
Az első harmad elején sajnos hamar hátrányba kerültünk, a negyedik percben az ellenfél egy távoli lövés kipattanóját lőtte a kapunkba. Kicsit meg voltunk illetődve és elkövettünk pár könnyelmű szabálytalanságot, de a védelmünk jól dolgozott a pályán, így nem kaptunk gólt ezekből a kiállításokból. Sajnos a kettős emberelőnyünket viszont nem sikerült kihasználnunk, így 1:0-ás vendég vezetéssel mehettünk szünetre (0:1).

A második játékrészt is a Vasas kezdte jobban, így már az első percben 0:2 állt az eredményjelzőn. Ezt követően csapatunk megrázta magát és hamar jött is a szépítés Mazzag Bendegúz révén, aki Tulok Ágoston távoli lövésébe szúrt bele gyönyörűen (1:2). A folytatásban többször is előnybe kerültünk, de nem sikerült értékesíteni helyzeteinket és egy kontrából kapott góllal már két góllal vezettek a vendégek (1:3). A harmad vége előtt Németh Milán talált be az ellenfél kapujába, az asszisztot Tulok Ágoston jegyezte, akinek kapuvasról kipattanó távoli bombáját sikerült gólra váltani (2:3)

A harmadik harmadot egy gólos hátránnyal ugyan, de bizakodva kezdtük, hiszen futószalagon dolgoztuk ki a helyzeteket, de nem tudtuk őket értékesíteni. A vendégcsapat előtt is adódott néhány lehetőség, de kapusunk Németh Lóránt nagy bravúrral hárította ezeket. Sajnos mi több ziccert is kihagytunk, még kapusunkat is levittük a mérkőzés hajrájában, de nem jött össze az egyenlítés, a vége egy gólos vendégsiker lett (2:3).

Egy végig kiélezett csatában, hatalmas küzdelem után maradtunk alul, azonban semmi okunk nem lehet panaszra, hiszen az eddigi legerősebb ellenfelünkkel szemben nagyon jól játszottunk, és nagyon közel álltunk a döntetlenhez, amit megérdemeltünk volna.

Bosnyák Márkó edzőnk értékelése: "Gratulálok minden játékosomnak, egy nagyon jó mérkőzést játszottunk a Vasas ellen, végig kiegyenlített volt a küzdelem. Nincs okunk bánkódni,hiszen minden játékosom kihozta magából a maximumot, és végig harcoltunk a győzelemért. Külön kiemelném, hogy emberhátrányban ebben a szezonban még nem kaptunk gólt, ami a védelmünk és a kapusteljesítményünk erejét mutatja. Tanulunk a hibáinkból és tovább dolgozunk, hogy az alapszakasz hátralévő következő két mérkőzése után győztesen jöhessünk le a pályáról."

Gólszerzőink: Mazzag Bendegúz - Németh Milán 1-1

Fotók: Németh Áron

A mérkőzés felvételről itt visszanézhető.