U14 Ki-ki meccs a Vasas SC B ellen

2022.02.05.

Szombathelyi Pingvinek - Vasas SC B 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
U14-es alapszakasz bajnoki mérkőzés. Játékvezető: Nagy Dusán, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Szabó Bendegúz - Bergmann Bence, Bíró Barnabás, Bognár Gergely, Bosits Botond, Hegedüs Árpád, Herman Bence, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Simon Gergő, Szolga Péter, Tulok Ágoston

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén a Vasas B csapatát fogadtuk Zalaegerszegen.

Az első játékrészben rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de egy kipattanót követően a vendég csapat szerzett vezetést, amit a harmad végéig meg is tudott tartani (0:1). A mieink játékára nem lehett panasz, hiszen szebbnél szebb helyzeteket alakítottunk ki, de a remekül védő vendég kapus minden lehetőségünket hatástalanította.

A második harmad elején is sorban jöttek a hazai ziccerek, de továbbra sem tudtuk bevenni az ellenfél kapuját, míg a meccs feléhez érkezve az ellenfél még kétszer is betalált (0:3). A mérkőzés közepén edzőnk egy időkéréssel próbálta felrázni a csapatot, és ettől kezdve két sorral folytattuk tovább a játékot: a cél az volt, hogy szorosabbá tegyük az eredményt, és megpróbálni a lehetetlent, megnyerni a találkozót.
A harmad végéhez közeledve Bosits Botondnak sikerült szépítenie emberelőnyből, így 3:1-es Vasas vezetéssel fordulhattunk az utolsó játékrészre (1:3).

A folytatás rendkívül izgalmas végjátékot hozott, hiszen a budapesti csapat már 4:1 re is vezetett, de fiaink nem adták könnyen magukat és mindent megtettek, hogy ismét nyílt legyen az összecsapás. Előbb Bosits Botond volt eredményes, majd Németh Milán szépségdíjas találatának köszönhetően vált izgalmassá az utolsó fél perc (3:4). A befejező másodpercekben megpróbálkoztunk a kapuslehozatallal is, és 8 másodperccel a lefújás előtt még egy óriási védésre kényszerült a vendégek kapusa. Nem sikerült a fordítás, de így is egy kiélezett küzdelmet láthattunk a jégen 60 percen keresztül. Végül 4:3-as győzelmével a Vasas csapata gyűjtötte be a 3 pontot.

Bosnyák Márkó edzőnk értékelése: "Büszkék lehetünk a ma látottakra, hiszen játékban felülmúltuk ellenfelünket, amit a kapuralövések száma is mutat. Sajnos a góllövéssel ma hadilábon álltunk, de azt gondolom ezen tudunk javítani a soron következő 9 mérkőzésünk során. Látszik, hogy mióta jégen tudunk edzeni heti 4-szer, egyre közelebb kerülünk ellenfeleinkhez. Azt gondolom a munka a rájátszásra be fog érni és remélem 7 győzelemmel tudjuk zárni az idei szezont. Mégegyszer, GRATULÁLOK minden játékosomnak!"

Gólszerzőink: Bosits Botond 2, Németh Milán 1