U14 Kiélezett meccsen győzelem a Fehérvár ellen

2022.11.12.

Szombathelyi Pingvinek - ifj. Ocskay Gábor JA B 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
U14 alapszakasz mérkőzés Szombathely. Játékvezetők:Koós Zoltán, Németh Áron

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Szabó Bendegúz - Bíró Barnabás, Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Herman Bence, Horváth Anna, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Kariusz-Horváth Máté, Kovács Benedek, Kovács Zsombor, Laki Csanád, Márffy Zsófia, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Moghioros Marcell, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő, Soós Máté, Szabó Barnabás
Edző: Bosnyák Márkó

A soron következő hazai mérkőzésünkön az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B csapatát láttuk vendégül, akikkel a kvalifikáció során egy nagyon szoros meccset vívtunk néhány hete. Most is parázs mérkőzésre volt kilátás.  A mieink maximális létszámmal 20 mezőjátékossal és 2 kapussal neveztek az összecsapásra, a "nagyok" között most debütált az U12-es korú Kovács Benedek.

Jól kezdtük a meccset, a 2. percben már vezetést szereztünk: a mostanában szenzációs formában jégkorongozó Mazzag Bendegúz remekbe szabott egyéni akciója végén lőtte ki a felső sarkot (1:0). Egy percen belül jött a válasz vendég részről, többszöri sikertelen felszabadítást követően, harmadjára már utat talált a korong a kapunkba (1:1). A folytatásban rangadóhoz méltó iramban, lüktető játékot láthattak a kilátogató nézők. Az fehérvári csapatnak több lehetősége volt, de a harmadban több gól nem esett már, így döntetlennel mehettünk szünetre (1:1).

A második játékrész elején egy-egy kiállítás miatti emberhátrány ill. előny során nem változott az eredmény. A játék kiegyenlítettebbé vált, viszonylag kevés volt a kapura lövés.  Sok volt viszont az ütközés, kemény fizikai csata folyt a pályán. A 34. percben egy hatalmas védekezési hibát kihasználva, vezetést szerzett a vendégcsapat (1:2). A hátralévő percekben megpróbáltunk kiegyenlíteni, de a próbálkozásaink elakadtak az IOGJA kapusában, így 2:1-es vendég vezetéssel fordulhattunk az utolsó 20 percre (1:2).

A harmadik harmadra az edzőnk egy kicsit átszervezte a sorokat, és egy áthúzódó emberelőny során, Pálmai Fülöp szemfüles passzából Pásztorházi Gergő szerezte meg az egyenlítő találatunkat (2:2). Továbbra is keményen védekeztünk, néha túlságosan is, így következő percekben hátrányban kellett játszanunk. A 49. percben a mostanában szintén remek formában lévő Bognár Gergely csapott le három vendégjátékos között egy korongra, és köszönte szépen, be is lőtte azt (3:2). 11 másodpercen belül ugyan ő volt eredményes, ezúttal Horváth Dömötör passzát vágta be közelről a fehérvári kapuba (4:2). Fontos megjegyezni, hogy mindkét gólt emberhátrányban lőttük, így 50 percnyi játékot követően már két góllal mi vezettünk. 4 perccel a vége előtt a vendégeknek még sikerült egy szépítő találatot szerezniük, amivel nyílttá tették a meccset, de az eredmény már nem változott. Ismét egy gólos hazai siker született (4:3).

Bosnyák Márkó edzőnk véleménye:
"Gratulálok minden játékosoknak a győzelemhez, hátrányból is fel tudtunk állni, egy kiélezett mérkőzést sikerült megfordítanunk. Külön kiemelném a kapuban remekül teljesítő Németh Lórántot, akinek a támogatására nagy szüksége volt a csapatnak. Az alapszakasz felénél a vezetjük a csoportunkat, ami nagyon bíztató a folytatásra nézve. Hétvégén a Kárpáti Farkasok csapatát látjuk vendégül, és nagyon bizakodóan várjuk az összecsapást."

Fotók: Németh Milán