U14 - közel jártunk a bravúrhoz

2021.01.16.

Szombathelyi Pingvinek - Vasas SC B 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)
U14 középszakasz 4. csoport 7. forduló Zalaegerszeg zártkapus mérkőzés, játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Iszak-Pataki Gergő - Tárczy Csanád, Szabó Botond, Bosits Botond, Szabó Gábriel, Czóbel Gergely - Bergmann Bence, Tulok Ágoston, Németh Milán, Fullár Csanád, Szolga Péter - Horváth Anna, Polgár Patrik

A múlt heti sérüléséből lábadozó játékosunk, Fullár Emma kívánt sok szerencsét a csapatnak a szombathelyi induláskor. Szükség is volt erre, hiszen a veretlen listavezető Vasas gárdája látogatott hozzánk. Mi másfél hét intenzív jeges edzéssel a hátunk mögött vágtunk neki a találkozónak.

Az első percben próbáltunk támadólag fellépni, és rögtön lehetőségig is eljutottunk. Ezután a második sorunk rendesen beszorult, a játékosaink nem értek oda a passzokra, a lövésekre, keresték a korongot, kapusunknak be kellett mutatnia egy-két szép védést is. A következő percekben mindez megfordult, mi szorítottuk be a vendégeket a harmadukba. Nagyon veszélyesen, és remek sebességgel jégkorongoztunk, azonban nem volt szerencsénk. Szabó Gábriel lövése a kapusról lecsorgott, és a gólvonal előtt, üres kapus helyzetben csúszott néhány hosszúnak tűnő pillanatig, de nem volt érkező a részünkről, aki bepöckölje a pakkot. A Vasas egy ellentámadásig kiszabadult, aztán újra nyomás alá tudtuk helyezni őket. Tárczy Csanád felkorcsolyázásai élményszámba mentek, mindig veszélyt jelentettek a vendég kapu előtt. Remekül védekeztünk, a kontrákból pedig -főleg Szabó Gábriel révén- rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de nem sikerült gólt szereznünk. Egyszer a kapuvas mentette meg a fővárosiakat a góltól. A szezonban ebben a harmadban játszottunk a legjobban: remekül adták-vették a mieink a pakkot, pontosan passzoltunk, forgattuk a védelmet, már csak a gól hiányzott a játékunkból. Minden egyes korongért megküzdöttünk, néhol egy kicsit hevesebben, így a 11. percben hátrányba kerültünk. A kiállítást szinte végigtámadtuk, majd kiegészülve ugyanott folytattuk. A 16. perc végén újra kiállítást ítéltek ellenünk, de továbbra is egymás után alakítottuk ki a lehetőségeket, aztán ahogy lenni szokott a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát: a 18. percben egy hatalmas Szabó Gábirel ziccert követően a Vasas kettő az egy elleni helyzetet tudott kialakítani, és ezzel megszerezték a vezetést (0:1). A gólt követően egy kicsi zavar támadt nálunk, de a játékrész utolsó másfél percét ismét megnyomtuk, és csak a Vasas remek formában lévő kapusán múlt, hogy nem sikerült az egyenlítés, így egy élvezetes első harmad után egy gólos hátrányban mentünk szünetre.

A második játékrész remekül indult: a 22. percben Szabó Gábriel adott középre kiváló ütemben egy korongot, amit a második hullámban érkező Czóbel Gergely lőtt be 5 méterről, takarásból a vendégkapuba (1:1). Sokáig nem örülhettünk, másfél  percen belül ismét a vendégcsapatnál volt az előny: nem tudtunk felszabadítani a harmadunk jobb oldalán, a Vasas védőjének távoli lövése utat talált a kapunk előtt tartózkodó csapattársához, aki közelről begyötörte a korongot (1:2). Két perc múlva egy szép egyéni akcióból növelték az előnyüket, amikor a védőnk mögül lőtte ki a vendégek csatára a jobb felső sarkot (1:3). Sajnos fél perc múlva ismét a hálónkba jutott a korong: egy középtávoli takart lövés talált utat a kapunkba (1:4). Edzőnk, Csergő István reagált is, rögtön időt kért, hogy megállítsa ezt a folyamatot, és visszaterelje a csapatát a korábbi játékunkra. Sikerült is felrázni a mieinket, ismét felpörögtünk, a Vasas kapusának kellett többször nagyot védenie. A 31. percben Tulok Ágoston kaparta ki a lehetőséget magának, és -ha már hagyták- köszönte szépen és be is ütötte. Kimondottan szemfüles gól volt (2:4). Mentünk tovább, jöttek a lehetőségek, de nem sikerült közelebb kerülni. A 37. perc végén Szabó Gábriel a kapu mögül ütötte a kapus előtt el a korongot, amit a hosszú oldalon helyezkedő Bosits Botond lőtt be közvetlen közelről (3:4). A második szünetig nem változott már az eredmény, de ismét nyílttá tettük a meccset, a helyzeteink alapján benne volt a meglepetés is a levegőben (3:4).

Emberelőnyben indult számunkra az utolsó játékrész, de a Vasas jól megoldotta a védekezését. A 46. percben Szabó Gábrielt kiugrás közben eltakarították, de nem ért büntetőt most sem, csak kiállítást ítéltek. Az emberelőnyben ismét sok helyzetet tudtunk kialakítani, de képtelenek voltunk betalálni. Nem sokkal a vége előtt mi is kiállítást kaptunk. A 49. percben egy középre adott korongot nem sikerült eltakarítanunk, amiből a vendégcsapat megszerezte az 5. gólját (3:5). Nem törtünk meg, 1 perc múlva mi is gólt szereztünk: kettő az egyben léptünk ki, amely során Szabó Gábriel adott középre egy remek ütemű passzt, amiből Czóbel Gergely lőtt gyönyörű gólt (4:5). 10 perccel a vége előtt ismét nyílt volt a találkozó. Sajnos az egyenlítés nem jött össze, elfáradtunk az utolsó percekre, már nem volt átütő erő a játékunkban. Ki is kellett támadnunk, emiatt az ellenfél kontrái nagy veszélyt jelentettek. Egy perccel a vége előtt egy kiugró Vasas játékos ellen elkövetett szabálytalanságunk miatt megítélt büntetőt nem lőtték be, elméletileg volt még esélyünk a pontszerzésre, de már nem változott az eredmény (4:5).

Le a kalappal a csapat előtt! Hatalmasat játszottak a mieink, és annak ellenére, hogy nem sikerült nyerni vagy pontot szerezni, a legjobb teljesítményt talán most nyújtották a szezonban. Felvettük a ritmust, ezúttal remek volt az összjáték, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, sokkal többet is lőttünk kapura, mint az ellenfelünk. A lehetőségeink kihasználásán azonban javítani kell még.

Gólszerzők: Czóbel Gergely 2, Tulok Ágoston - Bosits Botond 1-1 ill.  Kórik Marcell 2, Ogleznyev Anton -  Drexler Hugó - Szabó Nimród 1-1

Folytatás január 30-án Budapesten, ezúttal a PHC vendégeként.

A mérkőzés itt megtekinthető felvételről.