U14 Középszakasz: a B csoport legjobbjai között

2021.11.13.

Szombathelyi Pingvinek - Sportországi Cápák 2:12 (1:3, 0:2, 1:7)
U14 bajnokság III. csoport alapszakasz, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Bergmann Bence, Bognár Gergely, Fullár Csanád, Fullár Emma, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Mazzag Bendegúz, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Polgár Patrik, Szabó Bendegúz, Török Lilla, Tulok Ágoston, Vörös Miklós
Edző: Bosnyák Márkó

U14-es gárdánk megkezdte szereplését a középszakaszban, a 23 csapatos B csoport legjobb 8 csapata között, így igazán erős ellenfelekkel játszhatunk. Bizakodóan vágtunk neki a mérkőzésnek, hazai pályán a Sportországi Cápák ellen léptünk jégre . Az első hamarban nem is volt gond a játékunkkal, hiszen egy kapott gól után Bognár Gergely volt eredményes. Az első harmad végén egy kis rövidzárlatot követően még 2 gólt szerzett ellenfelünk, így 1-3-as vendég vezetéssel mehettünk pihenőre. A második harmad elején többször is emberelőnybe kerültünk, sajnos ezeket nem tudtuk gólra váltani, viszont ellenfelünk kétszer is megzörgette hálónkat. Az utolsó játékrészre csapatunk kicsit elkeseredett, hogy semmi nem jön össze, 7 gólt is kaptunk az utolsó 20 percben, míg nekünk csak egyszer sikerült betalálnunk Tulok Ágoston révén. Első mérkőzésünk a középszakaszban így 2-12-es eredménnyel ért véget.

Bosnyák Márkó edzőnk nyilatkozata a mérkőzést követően: "Jól kezdtük az összecsapást, hiszen a srácok betartották az utasításaimat és sokat ütköztek, valamint magabiztosak voltak koronggal. Hátrányban viszont egyből elkezdünk előreszaladni, ami a vesztünket okozta, ellenfelünknek sikerült könnyű gólokat szerezni, hiszen védelmünk kinyílt. Sokat kell még tanulnunk, dolgozunk tovább és reméljük a visszavágón sikerül szorosabb eredményt elérnünk."
Gólszerzőink: Tulok Ágoston - Bognár Gergely 1-1

A mérkőzés felvételről itt megtekinthető:

HC Kiskőrös-Spartak - Szombathelyi Pingvinek 12:1 (5:0, 3:1, 4:0)
U14 bajnokság III. csoport alapszakasz, Dunaújváros. Játékvezetők: Gebei Bence László, Wolf Dominik

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Bergmann Bence, Biró Barnabás, Bognár Gergely, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Polgár Patrik, Simon Gergő, Török Lilla, Tulok Ágoston, Vörös Miklós

Következő mérkőzésünket Dunaújvárosban játszottuk a Kiskőrös csapata ellen. A hosszú buszút után kis csúszással léphettünk pályára. Ellenfelünk magabiztosan uralta a játékot, így már az első harmadot követően 5-0-ás Kiskőrös-vezetéssel mehettünk szünetre. A szünetben rendeztük sorainkat és egy sokkal bátrabb csapat jött vissza a jégre, ez az eredményben is megmutatkozott: a 35. percben 5-1 állt az eredményjelzőn. A szerzett gólt követően ismét beleestünk abba a hibába, hogy kinyíltunk hátul és könnyű találatokat ajándékoztunk ellenfelünknek. A harmadik harmad 8-1-es hazai vezetéssel kezdődött, sajnos az eredményen már nem sikerült javítanunk, nem tudtunk több gólt szerezni, míg az alföldiek többet is. Végeredmény: 12:1

Bosnyák Márkó értékelése: "Egy nagyon erős ellenféllel szemben maradtunk alul, gratulálunk nekik. Meg kell tanulnunk védekezni és onnan építkezni, mert ha ennyi gólt kapunk, úgy nem tudunk mérkőzéseket nyerni."
Gólszerzőnk: Tulok Ágoston 1