Elérhetőség

U14 Lezárult a kvalifikációs kör

2022.10.08.

Szombathelyi Pingvinek - KSI 4:0 (1:0, 3:0)
U14 B csoportos kvalifikációs mérkőzés, Budapest. Játékvezetők: Majoros Máté, Gáspár Boldizsár

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Szabó Bendegúz - Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Fullár Csanád, Herman Bence, Horváth Dömötör, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő, Soós Máté, Szabó Barnabás
Edző: Bosnyák Márkó

Az utolsó két kvalifikációs mérkőzésünkre utaztunk a Millenárisra, ahol az első találkozón a KSI csapata ellen léptünk pályára. Kicsit álmosan kezdtünkm és felvettük az ellenfél lassabb tempóját, akik többször is veszélyesek tudtak lenni, de Németh Lóránt eszén ezen a napon nem lehetett túljárni. Az első 20 perc végéhez közeledve Mazzag Bendegúz passzából, Bognár Gergely volt eredményes.

A második félidőben már nagyobb tempót diktáltunk és átálltunk két sorra, így 6 perc alatt 3-szor sikerült az ellenfél hálójába juttatnunk a pakkot, egyszer ember hátrányból, ami a csapat erejét mutatja. Szabó Bendegúz is játéklehetőséget kapott idén először és szebbnél szebb védésekkel jelezte, hogy számíthatnak rá a társak. A mérkőzés eredménye már nem változott, így a Szombathelyi Pingvinek 4-0-ás győzelmet arattak.

Edzői értékelés: "Elég fáradtan és enerváltan kezdük a találkozót, de szerencsére sikerült felvennünk a saját ritmusunk és így magabiztos győzelmet aratva biztosítottuk be második helyünk a csoportban. Azt gondolom, hogy jó kis társaság alakult ki most az U14-ben ez a mérkőzés követően érezhető volt, hogy nem csak csapattásak hanem barátok is a játékosaim."

Gólszerzőink: Bognár Gergely 2, Fatalin László - Mazzag Bendegúz 1-1

A KSI elleni meccs felvétele:

Szombathelyi Pingvinek - Debreceni Hoki Klub B 6:3 (5:0, 1:3)

Az utolsó kvalifikációs mérkőzésünknek komoly tétje már nem volt, hiszen vereség esetén is a csoport 2. helyét szereztük volna meg,

Az első félidőben a mi akartunk érvényesült, hiszen 5:0-ás szombathelyi gólzáporral mehettünk a szünetre, ahol szebbnél szebb gólokat szereztünk és magabiztosan használtuk ki az ellenfél fegyelmezetlenségéből megítélt emberelőnyeinket.
Többször még a kapusunkat is levittük, hogy 6:4 ellen támadhassunk, amelyből 3 gólt szereztünk és egyet sem kaptunk. A kapuban Szabó Bendegúz remekelt végig, míg mezőnyben Bognár Gergely vitte a hátán a csapatot, aki 4 gólig jutott a mérkőzés során. A védőink kemény testjátéka nem kedvezett az ellenfélnek, így a gyors korongszerzésekből könnyű gólokat tudtunk elöl szerezni.

Edzőnk véleménye: "Felszabadultan játszhattunk ezzen a mérkőzésen, ami azt eredményezte, hogy több szépségdíjas találatot is szereztünk. Gratulálok minden játékosomnak a kvalifikáció során elért eredményhez. Azt gondolom, így izgalmas alapszakasz mérkőzések következnek, de ha marad ez a hozzáállásunk a munkához, akkor sikeres alapszakasz elé nézünk."

Gólszerzőink: Bognár Gergely 4, Fullár Csanád - Laki Csanád 1-1