U14 Megérdemelt siker a KSI ellen

2021.12.11.

Szombathelyi Pingvinek – KSI 5:3 (2:2, 0:0, 3.1)
U14 Bajnokság, III. csoport Alapszakasz, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Bergmann Bence, Bognár Gergely, Bosits Botond, Fullár Emma, Herman Bence, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Polgár Patrik, Tulok Ágoston, Vörös Miklós
Edző: Bosnyák Márkó

Az elmúlt héten hazai jégen készülhettünk, hiszen megnyitott a szombathelyi Műjégpálya. Bizakodóan vártuk a bajnokság soron következő mérkőzését: a KSI csapatát fogadtuk a zalaegerszegi Jégarénában.

A mérkőzés első harmadában kiegyenlített játékot láthattunk, ahol 2-2 találat született, nálunk Németh Milán lőtt két bombagólt az ellenfél kapujába, előbb Tulok Ágoston, majd Mazzag Bendegúz passzából.

A második harmad a kapusokról szólt, hiszen halmozták a bravúrokat, hazai oldalon Németh Lóránt őrizte hatékonyan hálóját.

Az utolsó játékrész elején a KSI volt eredményes egy emberelőnyös helyzetben, így az 52. percig jogosan bizakodhattak a vendégsikerben. Ekkor a Pingvinek csapata került emberelőnybe, amit 6 másodperc alatt ki is használt a stoplis cipőt korcsolyára cserélő Bosits Botond révén. Szerencsére a mieink sem álltak meg, és még kétszer mattolták az ellenfél kapusát: előbb Tulok Ágoston, majd Bognár Gergely volt eredményes. A mérkőzés végén így a Pingvinek örülhettek jobban első alapszakasz-győzelmüknek.

Bosnyák Márkó edzőnk véleménye a találkozóról: "Szeretnék gratulálni csapatomnak, mindenki végig küzdött és mindenki megdolgozott ezért a sikerért. Remélem egyre közelebb tudunk kerülni ellenfeleinkhez, így, hogy most már jégen tudunk edzeni. Továbbra is célunk az első 4 hely egyikén végezni. Folytatás csütörtökön, amikor hazai pályán fogadjuk a Jászberény csapatát."

Gólszerzőink: Németh Milán 2, Bosits Botond, Tulok Ágoston, Bognár Gergely 1-1