U14 - Megvan az első győzelmünk a középszakaszban!

2021.02.06.

Szombathelyi Pingvinek - ESMTK 7:2 (1:2, 2:0, 4:0)
U14 IV. csoport középszakasz 10. forduló, Zalaegerszeg. Játékvezető: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Iszak-Pataki Gergő - Szabó Botond, Tárczy Csanád, Bosits Botond, Czóbel Gergely, Szabó Gábriel - Bergmann Bence, Tulok Ágoston, Horváth Anna, Németh Milán, Fullár Csanád - Hegedüs Árpád, Polgár Patrik, Bognár Gergely, Mazzag Bendegúz, Pálmai Fülöp
Edzők: Csergő István, Bosnyák Márkó

Komolyan vettük a mérkőzést, három teljes sorral álltunk fel a fővárosi gárda ellen. Az odavágón 3-0-ás vezetésről szenvedtünk fájó vereséget Budapesten, a mieinket érthető okokból nagyon fűtötte a visszavágás vágya.

Jól indult a találkozó, az első pillanattól kezdve támadólag léptünk fel. Magabiztosan játszottunk, sokat korcsolyáztunk, ügyesen tartottuk a játékszert, védekezésben megküzdöttünk minden egyes korongért. Sikerült percekig a saját harmadába beszorítani a vendégcsapatot, voltak veszélyes lövéseink, de ezek nem okoztak gondot az ESMTK kapusának. A 7. percben a vendégek szinte az első lehetőségüket gólra váltották: teljesen üresen maradt a csatáruk a kapunk előtt, aki higgadtan lőtte be a korongot a bal rövid sarokba (0-1). A bekapott gól egy kis zavart okozott a sorainkban, az ESMTK kijött a szorításból a következő percekben, de vissza tudtunk térni a korábbi ritmushoz. Továbbra is nagyon jól szőttük a támadásainkat, de nem tudtunk gólt szerezni: vagy fölé/mellé lőttünk vagy a kapusuk védett. A 16. percben aztán egy kimaradt lehetőség után, Bosits Botond tette középre a korongot, amit Czóbel Gergely lőtt be közelről a hosszú sarokba (1:1). 1 perccel később hálóőrünknek kellett egy óriási bravúrt bemutatnia, amikor a kiugró ESMTK játékos ziccerben vihette rá a pakkot. A 17. perc elején egy, a harmadunkban a palánk mellett elvesztett korongból ismét a vendégcsapat lőtt gólt (1:2). Bosszantó volt, mert elkerülhető lett volna. Úgy, ahogy elkerülhető lett volna a támadó harmadban elkövetett szabálytalanág is, ami miatt kiállítást kaptunk a harmad vége előtt másfél perccel. A hátrányban jól védekeztünk, sőt még lehetőségeink is akadtak, de az eredmény az első szünetig már nem változott (1:2).

A pihenő után, a 22. percben emberelőnybe kerültünk. Ezalatt iszonyatos nyomás alá helyeztük a vendégek kapuját, de nem sikerült begyötörni a második gólunkat. Hihetetlen milyen lehetőségeink maradtak ki: Tárczy Csanád robogott végig parádésan a saját kapunk mögül a mezőnyön, de lövése a felső kapuvasról kifelé pattant. A lecsorgóból Németh Milán hozta remek helyeztbe Mazzag Bendegúzt, aki közelről nem tudta értékesíteni a lehetőséget. A 27. perc mozgalmasan alakult: az elején emberelőnyt kaptunk, amit 4 másodperc alatt ki is használtunk: Czóbel Gergely szedte ki a bulit Tárczy Csanád ütőjére, aki rögtön Szabó Botondnak passzolt, ő pedig tovább Szabó Gábrielnek, ő pedig távolról kilőtte a jobb alsó sarkot (2:2). Csodaszép találat volt. Nem egészen 20 másodperc kellett az újabb gólunkhoz: Szabó Botond indította Szabó Gábrielt, aki elegáns mozdulattal tette maga elé a korongot a középső harmadban, elkígyózott két védő mellett, majd középről ugyanoda lőtte a harmadik gólunkat, mint fél perccel előtte (3-2). A vendégcsapat ezután kapust cserélt.
A mieink még jobban felpörögtek, a következő két támadásból két helyzetet is kialakítottunk, de ezekből nem lett gól. Nagyszerű volt látni, hogy a második és harmadik sorunk is állta a sarat, ha pedig bajba kerültek, akkor a helyén volt a kapusunk. Iszak-Pataki Gergő ezen a délutánon óriási formát fogott ki, és nagy tartást adott a csapatnak. A 30. perc után kétszer emberelőnybe kerültünk, de ezekből nem tudtunk ellépni. A második szünetig több gól már nem született.

Az utolsó játékrész első 10 perce pedig szezációsra sikeredett: kezdődött egy tetszetős Németh Milán Mazzag Bendegúz kombinációval, amit az ellenfél kapusa kivédett. Ezután előbbi piszkálta ki a korongot Bergmann Bencéhez a palánk mellett, ő a kék vonalnál álló Tulok Ágostonhoz passzolta tovább azt, aki kapásból rálőtte, de a kapusról ez is kipattant éppen Mazzag Bendegúz elé. A fiatal csatárunk pedig közelről fonákkal beütötte az ESMTK kapujába a játékszert (4-2). Ezután nem volt megállás, Czóbel Gergely pillatnai következtek, sorban szállította a helyzeteket, amelyekből a 44. perc elején a sokadik végre utat talált a kapuba (5-2). A 45. percben Szabó Gábriel volt feltartóztathatatlan, remek szóló után a kapus mellett elhúzva újabb hazai találatnak örülhettünk (6-2). Megnyugtató volt az előny, de becsúszott két fegyelmezetlenség, és gyorsan kettős hátrányba kerültünk majdnem másfél percig. Ezen a délutánon nem volt probléma ezzel sem, gond nélkül kivédekeztük. Az 51. percben Szabó Gábriel tette fel a pontot az i-re: újabb szóló a teljesen széteső vendég védelmen keresztül, újabb gól (7-2). A hátralévő percekben az eredmény már nem változott. A mérkőzés végén megható volt látni a játékosainból kitörő boldogságot. Reméljük, hogy lesz ennek még folytatása.

Minden játékosunk dicséretet érdemel, remekül játszott a csapat, teljesen megérdemelten nyertünk. Az edzők jól forgatták a cseréket, nem fáradtunk el, volt erőnk a meccs végén is. A mérkőzés felénél átszakadt a gát, onnan nem volt megállás, és végre sok Pingvin gólnak örülhettünk. Az első sorunk rendkívül gólerős volt, de a második és harmadik vonalból is rendre odaértünk az ellenfél kapuja elé. Külön öröm, hogy volt jónéhány tetszetős összjáték, és habár voltak egyéni villanások is, főleg csapatként működtünk együtt. Folytatás február 13-án az Óriások SE csapata ellen Zalaegerszegen.

Gólszerzők: Szabó Gábriel 4, Czóbel Gergely 2, Mazzag Bendegúz 1 ill. Vónya-Tolner Ákos - Kovács Máté 1-1

A mérkőzés felvételről itt megtekinthető.