U14 Nagy küzdelem után győzelem a "házi" rangadón

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Pongrácz Marcell - Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Fullár Csanád, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júia, Jagodics Adél, Kariusz-Horváth Máté, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő, Soós Máté
Edző: Bosnyák Márkó

Nyugati Eszkimók: Süle Noel - Horváth Zsombor, Pintér Marcell, Gerencsér Bence, Varga Iván, Böndicz Balassa István, Geröly Hunor, Kolonovits Alíz, Czenki Konrád, Hanzsér Dominik, Simon Zoltán, Szijártó Máté
Edző: Novak Vaclav

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat hatalmas elánnal vetette bele magát az összecsapásba, minden egyes korongért óriási csata folyt. A hazaiak mintha idegesebbek lettek volna, a játékuk pontatlan volt, a vendégek jól védekeztek és életveszélyesek kontrákat vezettek, a Pingvinek kapusának többször bravúrral kellett védenie.
A 6. percben emberelőnybe kerültek a vendéglátók, és egy, a meccs ezen szakaszában eléggé szokatlan módon, kapuslehozatallal próbálták meg megszerezni a vezetést. Ez 7 másodperccel a kiállítás vége előtt sikerült is. Bognár Gergely lövésébe Mazzag Bendegúz piszkált bele, a korong irányt változtatott és az Eszkimók kapusa erre már nem tudott reagálni (1:0).
Továbbra is nagy volt az iram, lüktetett a játék, sok volt az ütközés, de ugyanakkor sok volt pontatlanság mindkét oldalon.  A 18. percben emberhátrányban egyenlített a vendégcsapat: Simon Zoltán csípett el egy korongot a védekező harmadában, meglépett vele és higgadtan lőtte ki a rövid sarkot (1:1). Egy percen belül jött a Pingvinek válasza: Laki Csanád kapu mögül visszahúzott lövése még kipattant, pont Kariusz-Horváth Máté elé, aki közelről vágta be a hazaiak második gólját (2:1).

A második játékrész pingvines emberhátránnyal indult, amit nem sokkal annak lejárata előtt váltottak gólra a vendégek: Horváth Zsombor cselezte be magát a védőink közé, és tálalt a kapu előtt helyezkedő Varga Iván elé, aki közelről nem hibázott (2:2). Továbbra is nyílt volt a találkozó, az Eszkimók jól játszottak, a hazaiak nem találtak rést a védelmükön. A kontráik életveszélyesek voltak, a Pingvinek kapusának, Németh Lórántnak több bravúrt is be kellett mutatnia. Nagyon izgalmas volt a derbi, kemény játék folyt a jégen, több kiállítást is kiosztottak a játékvezetők. A 36. percben a Pingvinek emberhátrányba kerültek, de a hazai kapuba csereként beálló, remek teljesítményt nyújtó Pongrácz Marcell minden vendég kísérletet meghiúsított, sőt a 37. percben az addig a mezőnybe beleszürkülő Bognár Gergely talált be emberhátrányban: a támadóharmad közepéről hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba (3:2). A harmad végéig nem esett már több gól, így egy gólos hazai előnnyel fordultak a csapatok (3:2).

Az utolsó felvonás elején emberelőnybe kerültek a Pingvinek. Ebből a 43. percben Mazzag Bendegúz lőtt távolról szép gólt Pálmai Fülöp gólpasszából (4:2). Sokáig nem örülhettek a hazaiak, szinte a középkezdésből Simon Zoltán ugrott ki, és vágta be könyörtelenül a pakkot a jobb felső sarokba (4:3). Az 52. percben újabb emberelőnyös gólt szereztek a hazaiak: Mazzag Bendegúz tökéletes ütemű passzával Bognár Gergely lépett ki, aki kis szerencsével ugyan, de megszerezte második gólját (5:3). Ezután a Pingvinek maradtak lendületben, jól járatták a korongot, sok helyzetet alakítottak ki, és az 57 percben Horváth Dömötör révén ismét gólt szereztek (6:3). A végeredményt Mazzag Bendegúz állította be az 58 percben, egy középtávolról elengedett bombája talált utat a vendégek kapujába (7:3). Egy harcos mérkőzésen szerezték meg a győzelmet a hazaiak a végig szívósan küzdő, a végére talán elfáradó Eszkimók ellen.

Gólszerzők: Mazzag Bendegúz 3, Bognár Gergely 2, Kariusz-Horváth Máté - Horváth Dömötör 1-1 illetve Simon Zoltán 2, Varga Iván 1

Fotók: Németh Zsolt