U14 - Nem sikerült a bravúr a Vasas ellen

2021.12.04.

Vasas SC B – Szombathelyi Pingvinek 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
U14 Bajnokság Alapszakasz, Vasas Jégcentrum Budapest. Játékvezetők: Incze Miklós, Weiler Frigyes

Szombathelyi Pingvinek: Bergmann Bence, Bognár Gergely, Fullár Emma, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Mazzag Bendegúz, Németh Lóránt, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Simon Gergő, Szolga Péter, Tulok Ágoston
Bosnyák Márkó

Egy hosszú túrán vettünk részt a hétvége során: először az u18-as csapat győzelméért szurkolhattunk Óbudán, és csak utána következett U14-es gárdánk mérkőzése este 18 órától.

A találkozót álmosan és keveset korcsolyázva kezdtük, így az első harmadban 2-0-ás hátrányba kerültünk.

A szünetben próbáltuk ezt orvosolni, egy rövid ideig úgy tűnt, sikerült is, hiszen a második játékrész elején 2 emberelőnyt követően már 2-2 állt az eredményjelzőn. Mindkétszer Bognár Gergely U12-es játékosunk volt eredményes. Sajnos a harmad végén még a Vasas csapata juttatta gólvonalunk mögé a pakkot, így 3-2-es hazai vezetéssel várhattuk a folytatást. Sajnos ez végleg megtörte lendületünket, innen már nem sikerült felpörögnünk.

A harmadik harmadban már a Vasas akarata érvényesült, igaz, Tulok Ágoston még betalált a fővárosi csapat kapujába, de így is 6-3-as hazai sikerrel zárult a derbi.

Bosnyák Márkó edzőnk értékelése: "Hosszú túra volt ez így a játékosaimnak, nagyon örültek az u18-as sikernek, de sokat vett ki belőlük a 2 órányi szurkolás. Azt gondolom mindenki megtett mindent a sikerért, de ma ennyi volt a játékunkban. Gratulálunk a győztes csapatnak, remélem hazai jégen sikerül visszavágnunk."

Gólszerzőink: Bognár Gergely 2, Tulok Ágoston 1