U14 Parádés kezdés az alapszakasz nyitófordulójában

2022.10.15.

Kárpáti Farkasok B - Szombathelyi Pingvinek 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
U14 bajnoki mérkőzés alapszakasz, Érd. Játékvezetők: Porzsolt Milán, Dorner Béla Benjámin

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Bognár Gergely, Fatalin László, Fullár Csanád, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júia, Jagodics Adél, Kariusz-Horváth Máté, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő, Soós Máté
Edző: Bosnyák Márkó

Az első alapszakasz mérkőzésünkre Érden került sor, ahol a Kárpáti Farkasok B csapatánál vendégeskedtünk.
Az összecsapást jól kezdtük hiszen az első harmad során 2 gólos előnyre tettünk szert, Herman Bence és Mazzag Bendegúz révén, de a hazai csapatnak is sikerült több veszélyes helyzetet kialakítania, ám nem tudták bevenni Németh Lóránt kapuját.

A második játékrészben több felesleges szabálytalansággal nehezítettük meg saját dolgunkat, amelyet sikeresen ki is használtak a vendéglátók, emberelőnyből szépítettek (1:2). Szerencsére ez nem tudott minket kizökkenteni a ritmusunkból és ebben a harmadban is kétszer zörgettük meg az ellenfél hálóját, előbb Kariusz-Horváth Máté szerezte meg első gólját nálunk (1:3), majd Horváth Júlia volt eredményes emberhátrányban, Mazzag Sarolta jó ütemű átadásából (1:4).

A harmadik harmadban Bognár Gergely talált be Mazzag Bendegúz szenzációs passzából (1:5), majd Horváth Dömötör az alapvonal mögül szerzett szemfülest gólt, így beállítva a 6:1-es győzelmünket.

Edzői vélemény: "Gratulálok minden játékosomnak, hiszen egy jó ellenfelet tudtunk idegenben legyőzni. A mérkőzés elején már érezni lehetett, hogy nem lesz könnyű dolgunk, de szerencsére hátul jól működött a védekezésünk. Támadásban szebbnél szebb akciókat kialakítottunk ki, továbbá a kapuban ismét remekelt kapusunk, Németh Lóránt, aki 95%-os védési hatékonyság felett zárta ezt a mérkőzést is. Azt gondolom, hogy kezdjük megtalálni a játékunkat, és kezdjük elérni azt az edzettségi állapotot, amit a letámadásos játékunk igényel. Bízom benne, hogy a szombati rangadóra sikerül megőriznünk ezt a formát és sebességet, hiszen nagy csata várható!"

Gólszerzőink: Bognár Gergely - Mazzag Bendegúz - Herman Bence - Kariusz-Horváth Máté - Horváth Dömötör - Horváth Júlia 1-1