U14 Remek győzelem az IOGJA B ellen

2022.09.17.

Szombathelyi Pingvinek - ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia "B" 2:1 (1:0, 1:1)
U14 B csoportos kvalifikációs mérkőzés, Szombathely. Játékvezetők: dr. Cseh Örs, dr. Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek - Németh Lóránt, Pongrácz Marcell - Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Fullár Csanád, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Kariusz-Horváth Máté, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Pásztorházi Gergő, Soós Máté
Edző: Bosnyák Márkó

A szezon első mérkőzésére hazai pályán kerülhetett sor, amit nagyon vártak a játékosok, hiszen a többi csapat már az előző héten elkezdte a kvalifikációs mérkőzéseket.

A találkozó nagy iramban kezdődött, mindkét gárda sokat korcsolyázott, de remekül is védekezett, így nagyon kevés volt a kapura lövés. A 11. percben egy vendég kapu előtti kavarodást követően Fatalin László ütötte be közelről a vezető gólunkat (1:0). Továbbra is hajtós volt a meccs, előnyünket Németh Lóránt remek védéseivel tartottuk meg a szünetre..

A második játékrészt emberelőnyben kezdték meg hokisaink, amely során Mazzag Bendegúz cselezte be magát remekül a vendég harmadba, jó ütemű passzával Bognár Gergely lépett ki és nővelte az előnyt (2:0). Nem nyugodhattunk meg, mert 4 perccel a mérkőzés vége előtt a vendég csapat is eredményes tudott lenni, így rendkívül izgalmasan alakult a végjáték. Az utolsó percben az ellenfél még a kapusát is lehozta, de nem sikerült az egyenlítés, így 2-1-es hazai siker született a szezon nyitófordulójában.

Gólszerzőink: Fatalin László, Bognár Gergely

Bosnyák Márkó véleménye a mérkőzésről: Nagyon elégedett vagyok az első mérkőzésen látottakkal, hiszen egy erős ellenféllel kezdtük meg a szezont, akiket sikerült meglepnünk a letámadásunkkal, hiszen rengeteg korongot szereztünk a támadó harmadban. Kapusunk kiváló teljesítményt nyújtott, valamint az egész csapat mindent megtett a sikerért.

Fotók: Németh Zsolt