U14 Szenzációs győzelem a Szigeti Bikák ellen

Szigeti Bikák - Szombathelyi Pingvinek 4:6 (4:3, 0:2, 0:1)
U14-es bajnoki mérkőzés, Érd. Játékvezetők: Eperjessy Zsombor, Csehy Zsombor

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Szabó Bendegúz - Bergmann Bence, Tulok Ágoston, Bosits Botond, Horváth Júlia, Németh Milán, Herman Bence, Jagodics Adél, Mazzag Bendegúz, Pálmai Fülöp, Bognár Gergely, Laski Gergő, Fatalin László, Hegedüs Árpád, Horváth Dömötör
Edzők: Bosnyák Márkó, Benkő István

December közepén a Bikák csapata súlyos vereséget mért a mieinkre Zalaegerszegen. Volt tehát miért visszavágni a meglehetős fizikai fölényben lévő ellenfelünknek. A mieink nagyon fogadkoztak a találkozó előtt, mindenképp meglepetéssel szerettek volna hazatérni. Jó szériában volt a csapat, hiszen egy Vasas elleni ki-ki meccs és egy KSI elleni győzelem után látogattunk Érdre.

Ismét nem indult jól a meccs, rögtön az első percben gólt kaptunk: egy a harmad közepéről leadott lövés kipattonóját ütötték be közelről a hálónkba a hazaiak (1:0). Szerencsére nem estünk össze a gyors találatot követően, felvettük a ritmust, és harcosan mentünk előre, jöttek is a helyzetek. A Bikák kontrái ugyanakkor életveszélyesek voltak, de kapusunk jól védte ezeket. A 6. perc végén, Mazzag Bendegúz csípett el egy korongot a támadó harmadunkban, azt önzetlenül Németh Milán elé tálalta, aki közelről kiegyenlített (1:1). A következő percben emberhátrányba kerültünk, amit kapott gól nélkül kivédekeztünk. Nyílt lett az összecsapás, lüktető volt a játék, mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A játékrész kétharmadánál jött egy rövidzárlat, és két perc alatt kaptunk három gólt (4:1). A 17. percben a hazaiak rossz ütemben cseréltek, ekkor Németh Milán csípett el egy korongot a Bikák harmadában, és okosan kilőtte a rövid sarkot (4:2). A gól még bátrabbá tette a mieinket, továbbra is lendületben maradtunk, aminek az lett az eredménye, hogy 12 másodperccel a szünet előtt Mazzag Bende indított zseniálisan, és az ezt követő Bosits Botond - Bognár Gergely akcióból utóbbi a kapu mögül visszahúzva egy gólra csökkentette a hátrányunkat (4:3).

A második harmad elején emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült kihasználni, pedig fel tudtunk állni az ellenfél harmadában, jöttek a lehetőségek és lőttünk egy hatalmas kapuvasat is. A 24. percben kettős emberhátrányba kerültünk, ebből a második büntetést óriási fegyelmezetlenség miatt kaptuk. A több, mint másfél percet a Pálmai Fülöp - Mazzag Bende - Németh Milán trió tanári módon hozta le kapott gól nélkül. A "kicsik" mindenhol ott voltak, "elpiszkálták" a korongot, majd könnyedén lőtték ki a pakkot a harmadunkból. Egyszerűen nem tudtak velük mit kezdeni a vendéglátók. Ha esetleg túljutottak rajtuk a hazaiak, akkor Németh Lóránt kapusunk védett remekül. Miután kiegészültünk, beszorítottuk a Bikákat, szabályos tüzijátékot rendeztünk a kapujuk előtt. A 34. percben aztán góllá érett a sok helyzetünk. Jagodics Adél passzával Bosits Botond szlalomozott végig a pálya közepén, védőjét többször megforgatta, majd kilőtte a hosszú sarkot (4:4). Egy perc múlva emberelőnybe kerültünk, amit 7 másodperc alatt gólra váltottunk: Tulok Ágoston lőtte ki távolról a hazai kaput Mazzag Bende átadása után (4:5). Remekül játszottunk, nagyon érett a meglepetés. A szünetig hátralévő percekben még kivédekeztünk egy emberhátrányt, az eredmény nem változott (4:5).

Az utolsó harmad remekül indult: 30 másodperc elteltével a csapat legfiatalabbja, az egész meccsen kitűnően játszó Horváth Döme passzolt középre egy korongot, amit Németh Milán ütött be a kapuba középről (4:6). A hátralévő percekben remekül tartottuk az eredményt, hiába próbálkoztak a hazaiak a szépítéssel. Ezen a koradélutánon kapusunk parádézott, már nem tudták bevenni a kapuját a Bikák. Az idő múlásával egyre türelmetlenebbé vált az ellenfél, így az 54. percben mi kerültünk kettős emberelőnybe. Edzőnk időt is kért, de egy újabb fegyelmezetlenség miatt mi is kaptunk egy kisbüntetést, így nem tudtuk végleg eldönteni a találkozót, de szerencsére előnyünk már nem forgott veszélyben. Óriási győzelmet arattunk, teljesen megérdemelten nyertünk (4:6).

A csoportunkban ezzel a sikerrel megerősítettük a 6. helyezésünket. Talán most mutatta be a csapat a legjobb játékot ebben a szezonban, ami jó előjel lehet a helyosztók hátralévő 7 mérkőzése előtt. Reméljük, hogy hasonló jó eredményekkel örvendeztet meg minket csapatunk.
Gólszerzőink: Németh Milán 3, Bosits Botond - Bognár Gergely - Tulok Ágoston 1-1

Bosnyák Márkó értékelése a találkozóról: "Gratulálni szeretnék a csapat minden tagjának, nagyon sokat dolgoztak a gyerekek ezért a sikerért. Nem titok: a meccs végén még én is elérzékenyültem, hiszen 4-1-es állásról jöttünk vissza és szereztünk zsinórban 5 gólt, ami edzői pályafutásom legnagyobb fordítása. Egy percig sem adtuk fel, amiből az látszik, lassan megtanulunk egymásért, csapatként küzdeni. Azt gondolom, hogy most jön még csak a neheze, hiszen a rájátszásban nem titkolt célunk, hogy minden mérkőzésünket megnyerjük és így a B csoport 5. helyén végezzünk. Remélem ezzel a lendülettel tudjuk lejátszani a hátralévő 7 mérkőzésünket, és azzal egy eredményes szezont tudunk zárni. "