U14 Visszavágtunk a Sportországnak

2022.01.08.

Sportországi Cápák - Szombathelyi Pingvinek 4:7 (1:1, 0:2, 3:4)
U14 alapszakasz bajnoki mérkőzés, Budapest. Játékvezetők:Vendrei Dániel, Balog Gergő

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Bergmann Bence, Bognár Gergely, Bosits Botond, Hegedüs Árpád, Herman Bence, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Simon Gergő, Szabó Bendegúz, Szolga Péter, Tulok Ágoston
Edző: Sipos Pál

Az III. csoport alapszakaszának első fordulójában Zalaegerszegen nagy arányú Sportország-siker született. A visszavágás reményében utaztak a srácok a fővárosba 2022 első U14-es megmérettetésén.

Kemény küzdelemmel indult a mérkőzés, az első percekben a kapunk előtt folyt a játék. Ahogy telt az idő, egyre inkább felvették a ritmust a Pingvinek is, és komoly helyzeteket alakítottak ki, vezetést mégis a hazaiak szereztek a 10. percben (1:0). Ez nem fogta meg a mieinket, a kapott gól után tovább támadtak, aminek egyenlítés lett a jutalma. A 16. perc elején Mazzag Bendegúz piszkált bele zseniálisan Pálmai Fülöp távoli lövésébe, amely irányt változtatott, és védhetetlenül csapódott a kapuba (1:1). A harmad végéig nem változott az eredmény, döntetlen állással vonultak a csapatok pihenőre.

A második játékrész elején, a 24. percben Bognár Gergely volt eredményes emberelőnyben, amivel át is vettük a vezetést, nem is érdemtelenül (1:2). Ezt követően kőkemény csata folyt a jégen, rengeteg volt a kiállítás. A 39. percben kettős emberelőnyben Herman Bence a támadó harmad közepéről lőtt csodálatos gólt (1:3), így már mi örülhettünk a második szünetben.

A harmadik felvonásnak két gólos előnnyel vághattunk neki. A 42. percben Németh Milán szlalomozott végig a saját harmadától a hazai kapuig, majd pimaszul lőtte el a kapus mellett a játékszert (1:4). Erre a Sportországnak egy percen belül volt válasza, amivel ismét kettő volt közte (2:4). Újabb 10 perc küzdelmes játék következett, mi remekül védekeztünk, a hazaiak nem tudtak mit kezdeni velünk. Öröm volt látni, hogy nem ismertünk elveszett korongot, ütköztünk, és mezőnyben is remekül játszottunk.
Az 53. perctől beindult a gólgyártás, amikor Bognár Gergely értékesítette Szolga Péter passzát közelről (2:5). Az 56. percben Mazzag Bende "cimbalom szögből" lőtte ki nagy erővel a rövid sarkot, ezzel már négy góllal vezettünk (2:6). Az 59. perc elején szépített a hazai csapat (3-6), de erre is volt válaszunk. Pálmai Fülöp szenzációs szólójából leadott lövésébe Bognár Gergely piszkált bele a kapu előtt, ami utat talált a vendéglátók kapujába (3:7). A lefújás pillanatában a hazaiak még kozmetikáztak az álláson, de addigra eldőlt a mérkőzés, és kialakult a 4:7-es végeredmény.

Sipos Pál edzőnk elégedetten értékelte a látottakat: "Meglehetősen kemény mérkőzés volt, igazi csapat voltunk a nehéz helyzetekben is. Mindenki nagyon akart, a gyerekek mindent megtettek a győzelemért, ennek köszönhető a siker. Elől most az egyéni villanások is bejöttek, sokszor ez volt a jó döntés. Németh Lóránt végig nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapuban, az egyik gólban ugyan benne volt, de gyorsan túltette magát rajta. Gratulálok a srácoknak, nagyszerű mérkőzést játszottak!"

Gólszerzőink: Bognár Gergely 3, Mazzag Bendegúz 2, Németh Milán - Herman Bence 1-1