U16 3x3 középszakasz

2020.03.08.

Szegedi Vízmű - Szombathelyi Pingvinek 20:2 (11:1, 9:1)
A szegedi együttes az előző szezonban még a B csoportos nagypályás bajnokságban edződött, ennek ellenére ebben az évadban a kispályás pontvadászatba neveztek be. Eddig nem találkoztunk velük, mivel ők a keleti csoportban vitézkedtek.
Nem indult jól a mérkőzés, a nagyon magabiztosan játszó szegediek 5 perc alatt háromszor mattolták a védelmünket. A 8. percben egy kakaskodás után az első sorból kiállították egyik meghatározó játékosunkat, és ez pedig alaposan megzavarta a csapatot. 5:0 után Markó Bálint révén sikerült a szépítés, de ezt követően a Szeged a félidőig tetemes előnyre tett szert (11:1).
A második játékrész nem hozott változást, az ellenfél hihetelen pontosan játszott, nekünk pedig semmi sem sikerült vagy a nagyon jó napot kifogó szegedi kapus állta útját a próbálkozásainknak. A 24. percben Gribovszki József révén sikerült gól szerezni, de a vége 20:2-es vereség lett.
Gólszerzőink: Markó Bálint és Gribovszki József

Szombathelyi Pingvinek - Hatvan Gigászai 13:7 (7:3, 6:4)
A játéknap másik összecsapását Hatvan Gigászai ellen játszottuk, és ez a találkozó sem indult jól. Az ellenfél szerzett vezetést, de aztán lassan elkezdtünk felébredni, és két U14-es játékosunk -Tóth Dani és Szabó Gábriel révén- megfordítottuk az állást. Ezután a többiek is belelendültek, Tóth Attila, Gribovszki József és Tárczy Botond is gólt szereztek. A Hatvan csapata szünetig még kétszer talált be, így 7:3-mal mentünk pihenőre.
A második 20 percet a vendégek kezdték jobban 6 perc alatt két gólra csökkentették a hátrányukat. Nálunk Gribovszki József tartotta a frontot, majd 10:7 után megráztuk magunkat, szigorítottunk a védekezésen és 3 gólt szerezve eldöntöttük a meccset (13:7).
Gólszerzőink: Tóth Attila 5, Gribovszki József 4, Tóth Dániel 2, Tárczy Botond - Szabó Gábriel 1-1.

A két mérkőzés alapján a harmadik helyen végeztünk a csoportban. A bajnokság március 14-én egy négycsapatos helyosztóval ér véget, ahol az FTC csapatával csapunk össze az elődöntő mérkőzésen, utána pedig vagy a harmadik helyért, vagy pedig az aranyéremért játszhatunk.