U16-as ISHA bajnokság 6. forduló

2017.06.27.

Szombathelyi Pingvinek U16 - Stegersbach Tigers U16 4 : 20 (2:10, 2:10, félbeszakadt)
A 2017-es U16-os bajnokság utolsó mérkőzésére hazai környezetben került sor.
Már a pályán kívül nem indult jól a találkozó, a korosztályos kapusaink betegség ill. egyéb elfoglaltság miatt nem tudták vállalni a játékot. A kapuba végül az U13-as csapat hálóőre, Nagy Ármin állt be, aki addig már túl volt két bajnoki mérkőzésen.
Az osztrákok az elejétől kezdve hatalmas tempót diktálva, nagyon kemény hokit játszva percek alatt eldöntötték a találkozót. A csapat küzdött, hajtott, a kapuban pedig Ármin mindent megtett, de a nagy meleg és a két lejátszott mérkőzés miatt aznap ez ennyire volt elég.
A Tigers fizikailag sokkal erősebb játékosokból állt, akik gyakran a durvaság határait súrolva játszottak: a 21-es játékosuk a 24. percben 16-2(!)-es állásnál végleges kiállítást érően taglózta le Németh Áront, hátulról fejre irányulóan.
A mieinknél Őri Arvid volt nagy formában, mind a 4 gólban szerepet vállalt, mellette Kemény Kristóf jutott két gólig.
Az első két harmad eredménye gólra megegyezett, 2 gólt szereztünk 10 ellenében.
A harmadik harmad előtt támadt igen heves zivatar és felhőszakadás miatt a játékvezetők lefújták a mérkőzést. Ezzel a győzelmével a Tigers megnyerte a bajnokságot. A fiatal gárdánk helyt állt ugyan a bajnokságban, de győzelem nélkül fejezte be a szezont.
Zelevics Gergő a 4., Őri Arvid pedig 6. helyet szerezte meg az összesített ponttáblázaton.
Gólszerzők: Kemény Kristóf 2, Zelevics Gergő - Őri Arvid 1-1