U16-C Elindult a bajnokság

2022.10.01.

Az egyesület életében ismét történelmi szezont kezdtünk meg: először indultunk el ugyanis U16-os nagypályás bajnokságban, igaz egyelőre csak a C csoportba neveztünk, hogy fokozatosan vegyük fel a tempót a másik klubokkal.

Az U16 C bajnokságban torna rendszerben játszanak a csapatok egymás ellen, 2x20 perces mérkőzéseket.

Az első fordulót a FTC sátras pályáján tartották, ahol a Zempléni Hiúzokkal és a Tatabányai Polipokkal mérkőztünk meg.

Zempléni Hiúzok - Szombathelyi Pingvinek 3:10 (1:5, 2:5)
U16 C csoportos bajnoki mérkőzés, Budapest. Játékvezetők: Varjú Sebestyén, Varjú-Bartal Levente

Szombathelyi Pingvinek: Pongrácz Marcell, Fűzy Marcell, Tárczy Csanád, Németh Milán, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Bergmann Bence, Szabó Botond, Szabó Gábriel, Tulok Ágoston, Pálmai Fülöp, Czóbel Gergely, Tausz Hanna, Bognár Gergely

Edzők: Tarcsi Dániel, Benkő István

A mérkőzést minden játékosunk izgatottan várta, hiszen az elmúlt hetekben rengeteg munkát tettünk a felkészülésbe, és amelynek az eredménye határozottan megmutatkozott a pályán is.

Az első percek mezőnyjátékkal teltek, megpróbáltuk nyomás alá helyezni az ellenfelünket, de csak helyzetekig jutottunk. A 3. perc végén szereztünk vezetést Bognár Gergely révén, majd egy remekbe szabott szólóval Tárczy Csanád növelte ezt másfél perc elteltével (0:2). Nem volt megállás, űztük, hajtottuk az ellenfelet, és futószalagon jöttek a gólok is. A 6. percben Tulok Ágoston szerzett szép találatot, majd a 8. perc elején Laki Csanád is feliratkozott a góllövők közé, aki Mazzag Bende tökéletes keresztpasszával lépett ki és lőtte be közelről a Hiúzok kapujába a pakkot (0:4). Továbbra is mi domináltunk, gyakorlatilag csak az ellenfél harmadában folyt a játék, de a Hiúzok kontrái veszélyesek voltak. A 12. perc elején kiugró ellenfél próbálkozását Pongrácz Marci még bravúrral védte, de néhány másodperc múlva már ő is tehetetlen volt, így a Hiúzok megszerezték első góljukat (1:4). A következő percekben kiegyenlítettebb lett a játék, mi pontatlanul játszottunk. A 15. percben Szabó Gábriel kapott egy forintos passzt Tulok Ágostontól, amit laposan lőtt el a kapus mellett megszerezve az 5. gólunkat (1-5).

A második félidő első felében nem találtuk a játékunkat, az ellenfél nagy csatára késztetett minket. Keményedett a meccs, több volt az ütközés. A gólcsendet a 30. percben Szabó Gábriel szerezte meg egy szépen kijátszott emberelőnyös helyzetből (1:6). A 31. percben Tárczy Csanád lépett ki, és nagyon önzetlenül Laki Csanádnak passzolt, akinek csak az üres kapuba kellett továbbitania a korongot (1:7). A 36. percben az előbbi gólszerző Laki Csanád szolgálta ki egy gólpasszal Németh Milánt (1:8). A 38 percben két gyors góllal szépített az ellenfél, de ugyanabban a minutumban mi is kétszer betaláltunk Szabó Gábriel és Mazzag Bendegúz jóvoltából (3:10). Az eredmény a hátralévő percekben már nem változott. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy 30. percben Czóbel Gergelyt nagyon alattomosan leütközték, aki megsérült és nem tudta folytatni a mérkőzést.

Gólszerzőink: Szabó Gábriel 3, Bognár Gergely - Laki Csanád 2-2, Tárczy Csanád - Mazzag Bendegúz - Németh Milán 1-1

A Hiúzok elleni találkozó az alábbi linken visszanézhető:

Szombathelyi Pingvinek - Tatabányai Polipok 19:0 (11:0, 8:0)
U16 C csoportos bajnoki mérkőzés, Budapest. Játékvezetők: Szabó Máté, Hernády Kristóf

A második mérkőzésen, amit a Tatabánya ellen vívtunk, a játékosaink elképesztő felszabadultsággal és pontossággal játszottak. Bár a két meccs közvetlenül egymás után következett, nem okozott gondot a korizás illetve kondícionálisan is a legjobb formájukat tudták hozni a mieink. A csapat teljes összhangban volt, többen dupláztak, Szabó Gábriel 5+2, Bognár Gergely 4+4 valamint Németh Milán 2+6 ponttal zárta a mérkőzést (gól+gólpassz). Összességében egy barátságos hangulatú meccsen győztünk, ahol a hangsúly a taktikai elemeken volt és a csapatépítésen.

Gólszerzőink: Szabó Gábriel 5, Bognár Gergely 4, Tausz Hanna - Szabó Botond - Bergmann Bence - Németh Milán - Mazzag Bendegúz 2-2.