Elérhetőség

U16 ISHA 4. forduló - ismét dupla siker

2023.05.20.

Az elmúlt hétvégén a 4. inline fordulón vettünk részt Grazban az u16-os korosztállyal az SPG Styrian Panthers és a Red Dragons Altenberg csapataival.

Az itthoni parázs meccset követően nem számíthattunk könnyű játékra a Panthers ellen.
A mérkőzésre 12 mezőnyjátékossal és 2 kapussal neveztünk. Szerencsére nem kényszerültünk rá, hogy össze kelljen húzni a sorokat, így végig 3 csatársorral és 2 védőpárossal játszottunk.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban hiszen, 2 percnyi játék után 2-0-ra vezettek, annak ellenére, hogy a játékot mi uraltuk. Szerencsére a jeges szezonban megszokott  U14-es első sorunk (Fatalin László, Bognár Gergely, Mazzag Bendegúz) Németh Milánnal kiegészülve megkezdte a gólgyártást, így 3-2-es vezetéssel mehettünk az öltözőbe 15 perc játék után.
A folytatásban 1-1 gól született mindkét oldalon, a Pingvineknél Cselényi Andrásnak sikerült megszereznie első inline gólját, amihez ezúton is gratulálunk. A kapuban Németh Lórántot váltotta a bravúrokat bemutató Pongrácz Marcell. A harmadik harmadra így egy gólos előnnyel léphettünk pályára, ami nem volt megnyugtató, de szerencsére a srácok gyorsan megoldották: a Németh-Mazzag duónak 3-szor is sikerült betalálnia az ellenfél kapujába. A mérkőzés így 7:4-es Pingvinek győzelemmel zárult.

A második körben a Dragons csapata volt az ellenfelünk első ízben a szezonban.A szűk kerettel kiálló "Sárkányok" ellen az eső harmadot követően 5:0-ra, míg a második harmadot követően már 13:0-ra vezettünk. A harmadik játékrészben a kapus nélküli játékunkat gyakorolhatta minden játékosunk. A mérkőzés 21:5-ös győzelmünkkel végződött, ahol a rengeteg szépségdíjas találat mellett kiemelendő Hegedüs Árpád első mesterhármasa, amihez külön gratulálunk.

Bosnyák Márkó vezetőedző véleménye a játéknapról: "Gratulálok minden játékosomnak a 2 győzelemhez, külön öröm, hogy a második mérkőzésen az eredménytől függetlenül egy percre sem engedtünk ki. 8 mérkőzést követően a tabella éléről várjuk a folytatást és nem is szeretnénk innen elmozdulni, amiért mindent meg fogunk tenni. A játék képében rengeteget javultunk, fejben sokkal érettebbek lettünk. A következő tornánk június 4-én lesz Stegersbachban, reméljük a pálya közelsége miatt sok szurkolónk kíséri el és buzdítja a csapatot."