U16 ISHA Véget értek az inline bajnokság alapszakaszának küzelmei

2024.06.30.

Vasárnap az utolsó ISHA U16-os bajnokság záró fordulójában komoly izgalmak vártak még ránk. Úgy alakult, hogy mindkét csapatuknak "szívességet" kellett tennie a másiknak ahhoz, hogy az a forduló előtt holtversenyben első és harmadik helyen álló csapatunk előrébb végezhessen. Az időjárás közel sem volt ideális, a nyár első hőhullámával is meg kellett küzdeniük a játékosainknak.

A 2-es csapatunk első mérkőzésén Bécsújhelyen a hazai Mad Dogs csapata ellen lépett pályára. A nagy meleg miatt a csapatok megegyeztek abban, hogy futóórával játsszák le a mérkőzést. Az első félidőt követően 8:0-ás vezetéssel mehettünk pihenőre. A második félidőből csak 5 percet játszottak le a csapatok, mivel az ellenfél csapatának kapusa rosszul lett a hőségben. A mérkőzés végül 10:1-es Pingvinek sikerrel zárult.

Mindeközben az 1-es csapatunk Bécsben a Red Dragons ellen kezdte az utolsó játéknapot. Az első 10 perc kiegyenlített játéka után felpörögtek a mieink és a félidő második részében megnyugtató előnyre tettek szert (5:1). A második játékrészben tovább növeltük az előnyünket és 9 gólos győzelmet arattunk. Pozitívum volt, hogy szinte minden játékosunk szerzett pontot, ám Fatalin László és Horváth Zsombor voltak a legeredményesebbek. A végeredmény 12:3-as győzelem.

A 2-es csapatunk a második mérkőzésén a Styrian Panthers csapata ellen léptett pályára, amelyet abban a tudatban kezdtek, ha nyernek és a másik csapatunknak sikerül pontot rabolnia a Rockets elleni záró mérkőzésen, akkor az alapszakasz élén végeznek. A mérkőzés nem megfelelően indult, 30 percig, 4:3-ig folyamatosan az ellenfélnél volt az előny, de a mieink az utolsó 10 percre megrázták magukat és egy 7:0-ás hajrával 10:4-re nyerték  az összecsapást, így bizakodva várhatták a másik csapat utolsó mérkőzését.

Rekkenő hőségben vágott neki az 1-es csapatunk a mindent eldöntő Vienna Rockets elleni meccsnek. Ugyan a Rockets szerzett vezetést, de ezután Fatalin László és Horváth Zsombor vezérletével szépen lassan kiépítettünk egy magabiztos előnyt, amit a találkozó végéig meg is tartottunk. Remek teljesítményt nyújtottak a mieink, a kapuban Németh Lóránt magabiztosan hatástalanította a hazai rohamokat. A végeredmény 7:2-es siker, ami egyben azt is jelentette, hogy a hétvégéből a legjobban jöttünk, és az első és harmadik helyet szereztük meg az összesítésben.

7 HC Mad Dogs Wiener Neustadt 12 0 11 0 1 32 120 -88 1

A bajnokság szombathelyi pontkirálya Herman Bence lett, aki 46 ponttal (34 gól, 12 gólpassz) az összesített második helyén végzett. de az első 10 helyére további 4 Pingvin játékos került be Mazzag Bendegúz (5),  Fatalin László (7), Bognár Gergely (8) és Laki Csanád (10) személyében.

Futó Máté 1-es csapat edzőnk így értékelt a játéknapot követően: "Az utolsó két bajnoki meccsünket játszottuk le a Szombathelyi Pingvinek 1 U16-os csapatával. Nagyon nehéz körülmények között kellett teljesíteni a játékosoknak mert a 34 fokot is elérte a hőmérséklet. Úgy gondolom, hogy nagyon mindkét mérkőzésen a maximumot nyújtottuk, fiatal játékosaink kitűnően szálltak be a meccsekbe. Főleg a második találkozón remekeltünk, ahol éllovast sikerült legyőznünk 7:2-re. Gratulálok a játékosaimnak az elért harmadik helyért és a másik csapatunknak az első helyért!"

Bosnyák Márkó 2-es csapat edzőjének véleménye: "Elsősorban szeretnék gratulálni mindkét csapatunk játékosaink az elért első és harmadik helyhez, valamint szeretném megköszönni, a Máté csapatának, hogy hozzásegítettek minket az első helyhez, hiszen nélkülük ez nem jött volna össze. Bizakodva várjuk a döntőt az immár közös csapattal, természetesen nincs más célunk mint megvédeni a címünket."

A szezon szombaton zárul, amikor is a ternitzi döntő napon immár közös csapattal mérkőzünk meg a Wolfurt Walkers, a Vienna Rockets, az SPG Styrian Panthers és a Red Dragons Altenberg együttesei ellen.