U16 Nem indult jól a szezon

2024.09.15.

Az U16-os jégkorong bajnokság B2 csoportjában hazai jégen fogadtuk az Ajkai Óriások csapatát. A mérkőzés kezdetétől fogva érezhető volt a feszültség és a versenyszellem, mindkét csapat a győzelemért indult, amit a gólkülönbség sajnos nem tükröz.

Szombathelyi Pingvinek - Ajkai Óriások 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)
U16 B csoportos bajnoki mérkőzés, Szombathely, Trend Optika Jégcsarnok
Játékvezetők: dr. Szabó Krisztián, Fonyó Károly

Az Óriások a kezdő korongbedobástól bizonyították felkészültségüket, kialakították és kihasználták a lehetőségeiket, míg a mieinknek ez rendre nem sikerült. A vendégek már az első percben megszerezték a vezetést, amit az első szünetig további kettő találattal tettek meggyőzővé. (0:3)
A szünetről visszatérve a Pingvinek nagyobb magabiztosságot és tettrekészséget mutattak, de így sem sikerült megtörni az ellenfél lendületét, akik további 4 góllal gyarapították előnyüket. (0:7)
Az utolsó játékrész sokkal inkább a fegyelmezetlenségekről, közelharcról, kiállításokról szólt: a játékvezető páros mindkét oldalra összesen 10-10 perc büntetést osztott ki. Gólt így is csak az ajkaiak szereztek, a végeredmény 0:9.
A hazai csapatból így is kapusunk, Németh Lóránt nyújtott kiemelkedőt: állta az ellenfél sűrű és erőteljes lövéseit, időnként már-már kiszolgáltatva mutatott egy-egy bravúrt.

Bosnyák Márkó vezetőedző véleménye szerint a találkozó végeredménye sajnálatosan nem tükrözi a csapat erőfeszítéseit, de tanulási lehetőségként szolgál a jövőbeni teljesítményünk javítására. Kulcsfontosságú, hogy a mérkőzés során négy alkalommal is gólt kaptunk, miközben nekünk kellett volna dominálnunk az emberelőnyös helyzetekben. Az ilyen szituációk azt jelzik, hogy nem sikerült kihasználnunk a lehetőségeinket, és ehelyett a saját hibáinkkal végül az ellenfélnek adtunk esélyt a gólszerzésre. Az emberelőny idején a csapat feladata, hogy a lehető legnagyobb nyomást gyakorolja az ellenfél kapujára, valamint megfelelő helyzetkihasználással és taktikával kialakítsa a gólhelyzeteket. Ha azonban nem csak hogy nem tudja kihasználni a helyzeteket, hanem gólt is kap, az komoly figyelmet és átgondolást igényel. Ez nem csak a mentális állapotra utalhat, hanem a védekezés koordinációjának gyengeségére is. Az ilyen hibák elkerülése érdekében a játékosoknak törekedniük kell arra, hogy tudatosan, fegyelmezetten és összeszedetten játszanak, hiszen minden egyes emberelőnyős helyzet kiemelten fontos a mérkőzés kimenetelében. A folytatásban szükséges lesz elemezni ezeket a szituációkat, hogy a feldolgozott tapasztalatokból tanulva jobban szerepeljünk, és ne ismételjük meg ezeket a hibákat a jövőbeli mérkőzéseken. Jövő hétvégén Szegedre utazunk és igyekszünk javítani.