U18 A Kárpáti Farkasok elvitték a pontokat

2022.10.29.

Szombathelyi Pingvinek - Kárpáti Farkasok 4:9 (1:3, 1:5, 2:1)
U18 bajnoki mérkőzés, Szombathely. Játékvezetők Bosnyák Márkó, Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek:  Varga Ádám, Pálmai Bálint, Szabó Gábriel, Markó Bálint, Németh Áron, Németh Milán, Tárczy Botond, Tárczy Csanád, Tóth-Zsólyomi Flórián, Szabó Botond, Horváth Áron, Tulok Ágoston, Fűzy Marcell, Simon Máté, Novák Máté, Tóth Botond
Edzők: Benkő István, Csergő István

Ismét egy nagyon rutinos ellenfelet láttunk vendégül, az érdi együttes sorozatban 5 győzelemmel a háta mögött látogatott el Szombathelyre.

Rosszul indult a találkozó, nem egészen 1 perc elteltével ellenfelünk vezetést szerzett (0:1). Ezt követően is nagy elánnal támadtak, mi jobbára beszorultunk a harmadunkba és védekezésre kényszerültünk. A 15. percre már 3 gólosra nőtt a vendégek előnye (0:3). Az utolsó 5 percre sikerült felvennünk a ritmust, a szépítő gólunkat is megszereztük Németh Áron révén, aki egy szép szólót követően talált be az érdi kapuba (1:3).

A második harmadot gyors góllal kezdtük, Tóth-Zsólyomi Flórián remek kiugrását követően megeresztett lövése a kapus lába között talált utat a hálóba (2:3). A remélt "feltámadás" helyett az ellenfél ritmust váltott és 5 gólt szerzett zsinórban (2:8).

Az utolsó etapra védelmünk stabilizálása és a tisztes helytállás volt a célunk. Ennek megfelelően kezdtük a harmadot, az első 7 percben kétszer is eredményesek voltunk. Előbb Simon Máté tolta át a gólvonalon a korongot, utána Tárczy Botond értékesítette Pálmai Bálint remek átadását. A végén még sikerült az érdi alakulatnak gólt lőnie, de a harmadot 2:1 arányban megnyerték a mieink (4:9).

Benkő István edzőnk így értékelt: "Ha a második haramadban mutatott 10 perces rövidzárlatot nem nézem, akkor elégedett vagyok a csapattal. Nagy erényünk, hogy soha nem adjuk fel a harcot, ennek ma is megvolt a gyümölcse. Szeretném kiemelni Pálmai Bálint érett játékát, hétről hétre sokat dolgozik és vezére védelmünknek."

Gólszerzőink: Németh Áron, Tóth-Zsólyomi Flórián, Simon Máté, Tárczy Botond