Elérhetőség

U18 A kvalifikáció utolsó két fordulójában történt

2021.10.28.

KMH - Szombathelyi Pingvinek 11:1 (4:1, 5:0, 2:0)
U18 kvalifikáció mérkőzés, Budapest. Játékvezetők: Gangel László, Hokky Máté, Pálkövi Baksa

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Szabó Máté, Faragó Noé, Zelevics Gergő, Tóth-Zsólyomi Flórián, Simon Máté, Tárczy Csanád, Tobler Philipp, Szabó Gábriel, Szabó Botond, Tárczy Botond, Gribovszki József, Horváth Áron, Pálmai Bálint, Rózsahegyi Márk

Ismét egy kemény ellenfél várt a mieinkre Budapesten. A mérkőzést megelőzően az OHA elleni kiegyensúlyozott játék átmentése volt a fő célunk. Az első harmadban részben sikerült is megtalálni a védekezésünket, de sajnos egyéni hibák most is előfordultak, amelyeket könyörtelenül megbüntetett a hazai csapat. A 18. percben Zelevics Gergő tett vissza egy korongot a KMH kapuja elé, az érkező Tóth-Zsólyomi Flórián pedig kilőtte a bal sarkot. Az első szünetre három gólos hazai vezetéssel vonulhattunk (4:1)

Második játékrészben szétesett a védekezésünk, nem működtünk csapatként. Az utolsó 5 percre elfáradtunk, sorban kaptuk a gólokat (9:1).

Az harmdik harmadra sokat javult az előre játékunk, többször is veszélyesek tudtunk lenni támadó oldalon is. A KMH győzelme megérdemelt, ha összességében nézzük, talán játszhattunk volna egy kicsivel szorosabb mérkőzést is.
Gólszerzőnk: Tóth-Zsólyomi Flórián 1

Szombathelyi Pingvinek - FTC 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
U18 kvalifikáció mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Bosnyák Márkó, Nagy Tamás, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Szabó Máté, Markó Bálint, Zelevics Gergő, Tóth-Zsólyomi Flórián, Tárczy Csanád, Németh Áron, Tobler Philipp, Szabó Gábriel, Szabó Botond, Tárczy Botond, Gribovszki József, Horváth Áron, Pálmai Bálint, Rózsahegyi Márk, Simon Máté

U18-as csapatunk az őszi szünet első napjaiban edzőtáborban vett részt. Hosszú és fárasztó edzésekkel teli napok után egy szusszanásnyi pihenőt követően fogadtuk az FTC gárdáját csütörtökön. A csapaton belüli légkörre nem lehetett panaszunk, a srácok jó kedvvel és tele bizonyítási vággyal várták a mérkőzést.

Az első harmad elejétől érezhető volt a játékunkon a határozottság, ami egy rendezett védelemben és erős testjátékban mutatkozott meg. Sajnos ismét szerencsétlen és elkerülhető gólokat kaptunk, pozitívumként talán az emberelőnyös játékunkat emelhetném ki, ahol hosszú kihagyás után újra jégen láthattuk csapatkapitányunkat, Németh Áront. A 18. percben egy okos góllal sikerült szépítenünk, Pálmai Bálint az FTC kapuja előtti kavarodást követően a kapus alatt talált be (1:3).

A második játékrészben kiütközött a heti sok edzés okozta fáradtság, játékunk enerválttá vált, a több emberhátrányos védekezés sem segített a frissesség fenntartásában. A vendégcsapat dominált a játékban, de jól álltuk a sarat, viszont kevés alkalommal jutottunk el az ellenfél kapujáig. Kapusunk, Varga Ádám jól tette a dolgát, mindössze kétszer zörrent meg a hálónk (1:5).

Az utolsó harmadra a ritmusunk fenntartása, és a gólszerzés volt a célunk amit sikerült abszolválnunk. Az FTC-t két gólon tudtuk ismét "tartani", és ismét Pálmai Bálint révén nekünk is összejött a gól (2:7)

Benkő István edzőnk így értékelt: "Összességében egy jobb ellenféltől kaptunk ki, akikkel a jövőben kis szerencsével akár jóval szorosabb mérkőzést is játszhatunk. Gratulálok a CSAPATNAK az egész heti munkához, jó úton járunk, úgy érzem, hogy hétről-hétre jobb teljesítményt nyújtunk."
Gólszerzőnk: Pálmai Bálint 2