U18 Győri vendégszereplés a nyitányon

2022.09.17.

UNI Győr-Nemak ETO HC - Szombathelyi Pingvinek 8:2 (1:2, 3:0, 4:0)
U18-as bajnoki mérkőzés, Győr. Játékvezetők: Korbuly Gergely, Varjú-Bartal Levente, Baki Dávid

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám, Szabó Máté, Szabó Gábriel, Szabó Botond, Németh Áron, Németh Milán, Tárczy Botond, Tárczy Csanád, Pálmai Bálint, Tóth-Zsólyomi Flórián, Horváth Áron, Tulok Ágoston, Fűzy Marcell, Gribovszki József, Markó Bálint, Novák Máté
Edző: Benkő István, Csergő István

Hosszas várakozás után végre kezdetét vette a bajnokság. Megfiatalított keretünkkel egy szoros meccs reményében utaztunk Győrbe.

Jól kezdte a találkozót a csapat, bátran és bevállalósan hokiztunk. A Győr szerzett vezetést a 6. percben, amire néhány perccel később, emberelőnyben sikerült válaszolni: egy szép passz játékot követően Pálmai Bálint beadását lőtte be közelről Markó Bálint. Nem lassítottunk, a 15. percben Tóth-Zsólyomi Flórián kiugratását követően Németh Áron lőtte ki a felső sarkot, ezzel vezetést szerezve a mieinknek (1:2).

A második harmadban fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de ellenfelünk eredményesebben értékesítette őket, egyenlítettek majd a vezetést is átvették (4:2).

Utolsó játékrészt 2 gólos hátrányból kezdte a csapat. Jól küzdöttünk azonban a mélyebb rotációval rendelkező Győr kihasználta fáradságunkat és növelni tudta előnyét ezzel bebiztosítva a győzelmüket (8:2).

Gólszerzőink: Markó Bálint, Németh Áron