U18 Hatalmas bravúr Mátyásföldön

2022.03.12.

Sportország SC - Szombathelyi Pingvinek 4:5 (3:2, 1:1, 0:2)
U18 helyosztó mérkőzés, Budapest. Játékvezetők: Dósa Krisztián, Hajzler István, Balog Gergő

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Tárczy Csanád, Zelevics Gergő, Tóth-Zsólyomi Flórián, Markó Bálint, Németh Áron, Tobler Philipp, Szabó Gábriel, Rózsahegyi Márk, Simon Máté, Gribovszki József, Horváth Áron, Pálmai Bálint
Edzők: Benkő István, Csergő István

A helyosztók első körében Mátyásföldre látogattunk, ahol a Sportország csapatával kezdtük meg a 13-16. helyeket eldöntő sorozatot.

Jéghiány nehezített a felkészülésünket, az elmúlt időszakhoz képest heti egy alkalommal tudtunk csak készülni.
A Sportország nagy tempóban kezdte a mérkőzést, amire számítottunk is, hiszen ellenfelünk erősebb gárdák ellen mérkőzött az alapszakasz során. A hazaiak az első támadásból betaláltak (1:0), sőt 3 perceben belül, meg is duplázta előnyét a vendéglátó (2:0). A következő percekben rendeztük a sorokat, és megakadályoztuk, hogy a Sportország további gólokat érjen el. A 6. percben emberhátrányba kerültünk, ám ezalatt sikerült ritmust váltanunk, és a hátrány során kétszer is (!!) betaláltunk: előbb Tobler Philipp volt eredményes közelről (2:1), majd egy kiugrást követően Németh Áron lőtte a korongot a kapus mellett a jobb felső sarokba (2:2). Ellenfelünk egyből időt is kért, hogy rendezni tudja sorait. Ez sikerült is nekik, hiszen néhány másodperc múlva, egy egyéni hibát követően újra eredményesek tudtak lenni: egy távoli lövés után talált utan a korong a kapunkba (3:2). Nem estünk össze, továbbra is jól tartottuk magunkat, de a jogos emberelőnyöket nem sikerült gólra váltanunk, igaz, egy újabb emberhátrányt mi is kivédekeztünk. 1 perccel a vége előtt Németh Áron duplázhatott volna, de a szólót követő lövése nem talált kaput, így maradt az egy gólos hazai vezetés.

A második harmadra erős testjátékkal rukkoltak elő a srácok, rendszerint már a kék vonalon meg tudtuk állítani ellenfelünk rohamait. Támadásban is sikerült újítanunk, a 27. perc végén egy szenzációs Tobler Philipp - Zelevics Gergő - Németh Áron "egyérintőt" követően Tóth-Zsólyomi Flórián volt eredményes közvetlen közelről (3:3). A 38. percben egy védelmben elkövetett hiba után sajnos a fővárosi alakulat újra vezetést tudott szerezni, így újra egy gólos hátránnyal vonultunk szünetre (4:3).

A harmadik játékrészre fogadkozva, és taktikát váltva mentünk ki a jégre, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 41. percben Zelevics Gergő nagy hátrányból indulva egyszerűen lekorcsolyázta a védőket, rá is tudott fordulni még a kapura, lövését ugyan hárította a hazaiak kapusa, de a második hullámban remekül érkező Markó Bálint közelről bepöckölte az egyenlítő gólunkat (4:4). Továbbra is teljesen nyílt volt a találkozó, lüktetett a játék, veszélyes támadások akadtak mindkét oldalon. A vendéglátók próbálkozásait kapusunk, Varga Ádám rendre hatástalanította. A játékrész felénél ismét Markó Bálint volt eredményes: a kapu mögött elcsípett korongot passz helyett, némileg váratlanul, laposan ellőtte a pakkot a hosszú sarokba, amire az ellenfél kapusa már nem tudott reagálni (4:5). Érezhető volt, hogy a hazaiak mindent meg fognak tenni az egyelítésért, így a harmad utolsó percei főként védekezéssel teltek, ám a hazai támadásokra rendre odaértünk, és nem ismertünk lehetetlent a saját harmadunkban. A találkozó vége nagyon izgalmasra sikeredett: az utolsó majdnem két percre a budapestiek lehozták a kapusukat is, sőt 1 perccel a vége előtt még egy kiállítást is befújtak ellenünk, de a parádés védekezésünknek köszönhetően szinte a kapunkig sem jutottak el. Szenzációs és megérdemelt győzelmet arattunk, amit a majdnem dupla annyi kapura lövések száma is jól mutat.

Benkő István edzőnk értékelése az összecsapásról: "A srácok az elmúlt időszak jéghiányát is áthidalva, fegyelemről és küzdeni akarásról tettek tanúbizonyságot. Ezen a meccsen nem volt elveszett korong, mindenki alárendelte a saját érdekeit a társaiért. A szezon elején ilyen csapatról álmodtunk, amely ennyire tud küzdeni egymásért és a klubért. Minden játékosunk megérdemli az elismerést, a szezon legjobb játékával, a legfontosabb pillantban tudtunk nagyszerű győzelmet aratni. Pénteken a rivális Titánokat fogadjuk, és nem titok, hogy ismét szeretnénk meglepetést okozni".

Gólszerzőink: Markó Bálint 2, Tobler Philipp, Németh Áron, Tóth-Zsólyomi Flórián

Csapatkép: Zelevics Ferenc