U18 Hazai jégen remek győzelemmel zártuk a bajnokságot

2022.04.09.

Szombathelyi Pingvinek - PHC 10:4 (4:3, 2:0, 4:1)
U18-as helyosztó mérkőzés, Szombathely. Játékvezető: Bosnyák Márkó, vonalbírók: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Pálmai Bálint, Tárczy Csanád, Gribovszki József, Markó Bálint, Zelevics Gergő, Horváth Áron, Tobler Philipp, Németh Áron, Tárczy Botond, Tóth-Zsólyomi Flórián, Szabó Botond Márton, Novák Máté, Rózsahegyi Márk, Szabó Gábriel
Edzők: Benkő István, Csergő István

A bajnokság utolsó mérkőzését eredetileg március 26-án Budafokon játszottuk volna le, de akkor a jég nem volt alkalmas játékra. Az elhalasztott találkozót a Versenyiroda jóváhagyásával Szombathelyre tudtuk hozni, amibe az ellenfél csapata nagyon sportszerűen beleegyezett.

Komoly volt az érdeklődés, szép számú közönség gyűlt össze a Szombathelyi Jégcsarnok történetének második "éles" mérkőzésére, ami sajos egy közjátékkal indult a rolba meghibásodása miatt. Kiemelendő a PHC csapatának hozzáállása és türelme, aminek köszönhetően megrendezésre kerülhetett a meccs.

A mieink hatalmas elánnal estek neki az ellenfélnek, lendületesen és nagyon harcosan játszottunk, a vendégek szinte ki sem tudtak jönni a harmadukból. A harmadik percben góllá érett a fölényünk, egy kapusról lepattanó lövés ismétléséből Szabó Gábriel révén megszereztük a vezetést (1:0). Továbbra is futószalagon jöttek a lehetőségek, az 5. perc végén Németh Áron lépett ki Tobler Philipp remek ütemű passzával, és fonákkal, nagyon higgadtan a hosszú sarokba helyezte a pakkot (2:0). A 8. percben teljesen váratlanul szépített a PHC: egy tilos felszabadítás utáni bulit követően némi szerencsével a vendég támadó elé került a korong, aki közelről belőtte a fővárosiak első gólját (2:1). A gól megzavart minket, még ugyanebben a percben egy újabb szerencsés találattal kiegyenlített a PHC: egy a kapunk előtt elvesztett korongot vágtak be a hálónkba (2:2). A következő percekben először emberelőnybe, majd hamarosan dupla fórba kerültünk, de nem tudtunk élni vele, sőt egy lepattanó koronggal a vendégek kiléptek, és közelről beütötték a harmadik góljukat (2:3). Az előny hátralévő részében egykapuztunk, de nem tudtunk betalálni, a 18. percben pedig Varga Ádámnak kellett hatalmas bravúrral védenie. Ám ami nem sikerült előnyben, az összejött a harmad utolsó percében, amikor kétszer is mattoltuk a PHC hálóőrét: a 19. perc elején Pálmai Bálint piszkált bele Tobler Philipp lövésébe, majd 10 másodperccel később Németh Áron használta ki a védők ügyetlenkedését, és kapuvasról bepattanó lövésével ismét nálunk volt az előny (4:3).

A második játékrész első percei mezőnyjátékkal teltek, főleg mi támadtunk, voltak is lehetőségeink, de ezek kimaradtak. A 24. percben újabb előny következett, de ebből sem tudtunk betalálni, jól védekeztek a vendégek. A meccs felénél megtört a jég: Tóth-Zsólyomi Flórián lépett ki Zelevics Gergő átadásával, és senkitől sem zavartatva vágta be a kapu felső léce alá a játékszert (5:3). Kiegyenlítettebbé vált a találkozó, több hiba is becsúszott a játékunkba, amelyekből veszélyes helyzetek alakultak ki a kapunk előtt, de Varga Ádám kapusunk a helyén volt, és jól hatástalanította ezeket. A 38. percben Philipp Tobler lövése csúszott be a PHC kapus lábai között, ismét Zelevics Gergő jegyezte a gólpasszt (6:3). A hátralévő percekben már nem változott az eredmény ebben a harmadban (6:3)

Az utolsó játékrész első 5 perce viszonylag eseménytelenül telt, majd kiállítást ítéltek ellenünk. A 47. percben még emberhátrányban Gribovszki József fülelt le egy átadást, amiből Tóth-Zsólyomi Flórián indította Zelevics Gergőt, ő pedig a fekvő kapus mellett belőtte a 7. gólunkat (7:3).  A 48. perc végén Gribovszki József is feliratkozott a gólszerzők listájára, Zelevics Gergő kapusról lepattanó bombáját piszkálta be közelről (8:3). Az 51. percben újabb csodáslatos találatnak örülhettünk: Markó Bálint adott vissza a PHC kapuja mögül egy mértani passzt, amit Tóth-Zsólyomi Flórián lőtt be kapásból a jobb felsőbe (9:3). Egy perccel később szépítettek a fővárosiak: egy kontrából másodszorra már beütöttek egy kapu elé lepattanó korongot (9:4). Az 54. percben Szabó Botond élete első U18-as góljánál pedig szinte felrobbant a csarnok: Gribovszki Józseftől kapott egy remek ütemű passzt középen, és higgadtan kilőtte jobb alsó sarkot (10:4). Nem sokkal később Tárczy Botond előtt adódott egy ziccer, de a vendég kapus jól védett. A hátralévő időben jobbára mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben, így 10:4-re megnyertük a helyosztó utolsó mérkőzését.

Gólszerzőink: Tóth-Zsólyomi Flórián - Németh Áron 2-2, Szabó Gábriel - Pálmai Bálint - Zelevics Gergő - Gribovszki József - Tobler Philipp - Szabó Botond 1-1

Benkő István edzőnk így értékelt:
"Szeretnénk megköszönni a PHC csapatának, hogy vállalták a pályaválasztó cserét, és lehetőséget adtak, hogy egy mérkőzés erejéig hazai pályán mutatkozhassunk be ebben a bajnokságban. Ők sportszerűségből most jelesre vizsgáztak.
A játékosaink éltek a lehetőséggel, és igazán közönségszórakoztató játékkal rukkoltak elő. Külön gratulálok Szabó Botinak az első góljához, azt hiszen mindent elárul a csapatunk erejéről az az öröm, ami utána átjárta új Jégcsarnokunkat. Nagyon hosszú utat jártunk be idén a srácokkal, volt részünk örömben és bánatban egyaránt. Azt gondolom, hogy aki látta ennek a gárdának az idei történetét, az mind kalapot emel előttük. A sok egyéniségből szezon végére igazi csapattá kovácsolódtunk. Mérhetetlenül büszke vagyok a fiúkra, és nagyon hálás vagyok a közös munkáért. A szezon ezennel véget ért, de a munka még csak most kezdődik! Ígérem, hogy jövőre újult erővel, picivel több rutinnal és még ennél is nagyobb odaadással térünk majd vissza. Hajrá Pingvinek!"

Ezzel a győzelemmel a 18 csapatból a 13. helyet szereztük meg első U18-as idényünkben, ami remek teljesítmény. Mindhárom helyosztó mérkőzésünket megnyertük, a játékunk a bajnokság során fokozatosan javult, de a szezon végére értük el a legjobb formánkat.