U18 Hazai siker az Óriások ellen

2022.11.19.

Szombathelyi Pingvinek - Ajkai Óriások 9:3 (2:2, 2:1, 5:0)
U18 alapszakasz bajnoki mérkőzés Szombathely. Játékvezetők: Bosnyák Márkó, Szabó Krisztián, Kocsány Balázs

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Pálmai Bálint, Szabó Gábriel, Szabó Máté, Németh Áron, Németh Milán, Tárczy Botond, Tárczy Csanád, Tóth-Zsólyomi Flórián, Szabó Botond, Horváth Áron, Tulok Ágoston, Fűzy Marcell, Gyurics Milán, Markó Bálint
Edzők: Benkő István, Csergő István

Gólszerzőink: Markó Bálint 3, Tóth-Zsólyomi Flórián 2, Németh Áron - Németh Milán - Tárczy Botond - Pálmai Bálint 1-1

Egy eseményekkel dús zalaegerszegi vendégszereplés után egy nap szünettel vágtunk neki az Óriások elleni mérkőzésnek. Az összecsapás előtt lejátszott eredményekből arra következtettünk, hogy egy  hasonló kaliberű csapat ellen játszunk majd, ahol nem más a célunk, mint a győzelem megszerzése.

Az első harmadot óriási lendülettel kezdtük, rögtön neki is estünk ellenfelünknek. Sajnos játékban pontatlanok voltunk, aminek következtében emberhátrányban meg is szerezte az ajkai csapat a vezetést.  A 10. percben sikerült megfordítanunk az eredményt, két remekbe szabott passzjáték után először Németh Áron majd Markó Bálint voltak eredményesek (2:1). Az ajkai gárda nem hagyta annyiban és másfél percen belül kihasználta a pontatlanságunkat, kiegyelítettek. Parázs kis mérkőzés kerekedett az összecsapásból, sok volt az ütközés, és a kiállítás is mindkét oldalon, ám az eredmény a hátralévő időben már nem változott, így 2:2-es állással vonultunk az öltözőbe.

A második etapra úgy jöttünk ki, hogy higgadtabban, nyugodtabban játsszunk. Sokkal többet támadtunk, ellenfelünk azonban kihasználta az egyéni hibáinkat, emiatt nem tudtunk több gólos előnyt kiharcolni. A 25. percben ismét Markó Bálint szerzett gólt (3:2), majd 1 percen belül újra egál volt az állás (3:3). A 36. percben Markó Bálint a kapu torkából talált be harmadszorra (4:3), ezzel minimális előnnyel vártuk az utolsó felvonást.

Az utolsó játékrészt egy gólos vezetéssel kezdtük, és sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda. A 48. percben Pálmai Bálint révén kettőre növeltük előnyünket (5:3), ezután a játékunk is pontosabb lett, és ritmust is tudtunk váltani. Az 50. percben Németh Milán lőtt egy gólt (6:3), majd néhány perccel később egy remek ütemű gólpasszal szolgálta ki Tóth-Zsólyomi Flóriánt (7:3). Utóbbi az 59. percben egy kiszedett buliból vágott újabb nagyszerű gólt (8:3), majd az utolsó percben Tárczy Botond is betalált a végére teljesen elfáradó vendégek ellen (9:3).

Benkő István értékelése a találkozó után: "Sikerült a csütörtöki gólerős játékunkat átmenteni a mai napra, támadásban nagyon kreatívak voltunk. A utolsó haramadot 5-0-ra megnyertük. Szeretném kiemelni Markó Bálint 3 gólját. Jó volt látni, hogy rutinos játékosaink nem csak gólokkal, de a védő oldalon beletett munkával is tudják segíteni csapatunkat a győzelemhez. Sokat dolgoztunk az elmúlt hetekben, úgy gondolom, hogy megérdemelten szereztük meg a győzelmet."