Elérhetőség

U18 Kettőből kettő a helyosztón

2022.03.18.

Szombathelyi Pingvinek - Egerszegi Titánok 8:7 (1:2, 4:2, 3:3)
U18-as helyosztó mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Sütő Gábor, Szabó Krisztián, Nagy Dusán

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Pálmai Bálint, Tárczy Csanád, Gribovszki József, Markó Bálint, Zelevics Gergő, Horváth Áron, Tobler Philipp, Németh Áron, Tárczy Botond, Tóth-Zsólyomi Flórián, Rózsahegyi Márk, Simon Máté, Szabó Gábriel
Edzők: Benkő István, Csergő István

A helyosztók második fordulójában a rivális Titánokat fogadtuk. Sajnos szokásos módon nem indult jól a mérkőzés: az első percben egy kék vonalról leadott lövés talált utat a kapunkba (0:1). A gól ébresztőleg hatott, felpörögtünk és a következő cserékben több veszélyes támadást is vezettünk. A lendületünket egy az 5. percben megítélt kiállítás, és az abból kapott második egerszegi gól sem akasztotta meg (0:2). Egy perc múlva Zelevics Gergő szépített, Németh Áron által a vendég kapu mögötti palánknál megszerzett korongot vágta be a rövidre (1:2). Továbbra is harcosan  játszottunk, rengeteg lehetőségünk volt, de nem sikerült kiegyenlíteni a harmadban, így egy gólos vendég vezetéssel vonulhattunk szünetre (1:2).

A második játékrészt is borzasztóan kezdtük, fél perc után egy takarásból ellőtt korongból kaptunk újabb gólt (1:3). Egy perc múlva emberhátrányba kerültünk, de jól kivédekeztük. Lüktetett a meccs, mindkét oldalon akadtak veszélyes lehetőségek, de gól nem született. A 28. percben újabb kiállítás nálunk, amit gyorsan gólra is váltottak a Titánok (1:4). Egy percen belül Simon Máté maradt üresen az ellenfél kapuja előtt, és ha már ott volt, Zelevics Gergő kapu mögül visszatett forintos passzát ütötte be közelről (2:4). Parádésan játszottunk ebben a periódusban, sorozatban szállítottuk a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A 33. percben Pálmai Bálint lövésébe ért bele Németh Áron, az irányát változtatott korong védhetetlenül csapódott a vendégek kapujába (3:4). Nagyon elkaptuk a fonalat, két perc múlva Pálmai Bálint készített le egy korongot lövésre, Németh Áron pedig kilőtte a hosszú sarkot (4:4). Extázisban játszottak a mieink, a 39. percben emberhátrányban Zelevics Gergő kipattanóból ütötte be az 5. találatunkat (5:4).

Az utolsó harmadot egy áthúzódó kiállítás miatt hátrányban kezdtük, de jól kivédekeztük, sőt néhány másodperccel a lejárta után ismét Németh Áron villant meg, egy ritmusváltás után beszlalomozott a védők között, és a rövid sarkokba lőtte a pakkot (6:4). Elképesztő jól védekeztünk ebben a periódusban, csúsztunk-másztunk, minden korongért hatalmasat küzdöttünk, Varga Ádám kapusunk is remekül zárt hátul. A 48. percben újabb csodálatos beleérős gól a "szokásos" Pálmai Bálint - Németh Áron felállásban (7:4). A középkezdés után hibáztunk, amit rögtön góllal büntetett a vendégcsapat, két óriási védés után a harmadiknál már tehetetlen volt a hálóőrünk is (7:5). Az 50. percben újabb kiállítás nálunk, újabb gyors Titán gól (7:6). Ezekben a percekben mi egy kicsit megzavarodtunk, a zalai csapat pedig mindent megpróbált, és az 53. percben egy szép támadást követően ki is egyenlített (7:7). Nagyon izgalmas hajrá elé néztünk. De nem estünk össze, továbbra is támadásban maradtunk, és az 57. perc elején Tobler Philipp lepattanó lövését helyezte be higgadtan fonákkal a kapuba Gribovszki József (8:7). A hátralévő időben egy újabb kiállítás tette még izgalmasabbá a meccset, amit ezúttal zseniálisan kivédekeztünk. Az utolsó pillanatokban még lehozta a kapusát az ellenfél, de okosan tartottuk a korongot, és megőriztük az előnyünket. Nagy csatában nyertünk, de a kapuralövések számát tekintve azt kell mondjuk, hogy megérdemelten.

Benkő István edzőnk boldogan nyilatkozott a lefújást követően: "Gratulálok a csapatnak! Nagyon fordulatos, közönségszórakoztató meccset játszott ma a két gárda. Elég mélyről, 3 gólos hátrányból tudtunk fordítani, zsinórban 6 gólt szerezve. A játékosaim egy másodpercre sem adták fel, a végén ugyan újra visszajött a meccsbe az egerszegi csapat, de volt tartásunk és jobban akartuk ma ezt a győzelmet. Ha a két csapat idei négy meccsét kronológia sorrendben nézzük megkérdőjelezhetetlen a fejlődésünk. A fiúk ezen az estén nem ismertek lehetetlent, mindenkitől azt kaptam a pályán amit elvártam. Örülök ennek a rendkívüli formaidőzítésnek, hiszen akkor tudtunk erős ellenfelek ellen meccseket nyerni, amikor a legfontosabb. A szezon elején csak álom volt, hogy egy ilyen végletekig küzdő és lehetetlent nem ismerő csapatot kovácsoljunk össze. Ez a mai siker az egész klub érdeme, vezetőktől a szakmai oldalon keresztül a szülőkön át mindenki lehajtott fejjel dolgozott, és áldozatot nem ismerve tette a dolgát. A sok munka meghozza gyümölcsét, a mieink pedig rengeteget dolgoztak ezért. A következő meccsen a PHC ellen játszunk, ha sikerül ebből a tűzből átmentenünk oda is, akkor veretlenül is zárhatjuk a helyosztós meccseinket!"

Gólszerzőink: Németh Áron 4, Zelevics Gergő 2, Simon Máté - Gribovszki József 1-1