U18 Ki-ki meccs az alapszakasz zárófordulóban

2022.03.02.

Egerszegi Titánok - Szombathelyi Pingvinek 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
U18 alapszakasz bajnoki mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Molnár József, Bosnyák Márkó, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Szabó Máté, Zelevics Gergő, Tóth-Zsolyomi Flórián, Markó Bálint, Németh Áron, Tobler Philipp, Simon Máté, Szabó Botond, Tárczy Botond, Gribovszki József, Horváth Áron, Pálmai Bálint, Tóth Botond, Bálint Vince, Rózsahegyi Márk, Szabó Gábriel
Edzők: Benkő István, Csergő István

Az utolsó alapszakasz mérkőzésünknek a PHC elleni győzelem után tét nélkül vágtunk neki.

Kicsit enerváltan kezdtük a mérkőzést, védekezésben és támadásban is akadtak hibák. A zalaegerszegi csapat kegyetlenül kihasználta az egyiket, és a 14. percben vezetést szerzett (1:0). A 16. percben egyenlíthettünk volna, de nem volt szerencsénk, ugyanis hatalmas kapuvasat lőttünk. A Titánok a következő percben emberelőnyből növelték a vezetésüket (2:0). A 18. perc végén Zelevics Gergő révén nekünk is sikerült betalálnunk az ellenfél kapujába, így egy gólos hazai előnnyel mentünk szünetre (2:1).

Remekül kezdtük a második játékrészt: ismét Zelevics Gergő villant meg, a palánk mellől váratlanul, fordulásból lövésre szánta el magát, amivel meglepte a hazaiak kapusát (2:2). Erre a harmadra feljavult a játékunk a védő harmadban is és támadásban is. Ellenfelünk kontra játékára azonban nem mindig találtunk ellenszert, így a 30. perc elején egy 2:1-es támadás után sikerült ismét vezetést szerezniük (3:2). A harmad hajrájában Zelevics Gergő majdnem a kékről bevállalt hatalmas lövésének köszönhetően ismét kiegyenlítettünk (3:3).

A harmadik harmadra kicsit elfáradtunk, több hiba is csúszott a védekezésünkba. A hazai csapat rutinjának köszönhetően élt a lehetőségekkel, és 2 góllal elhúztak (5:3). Ez azért volt különösen bosszantó, mert egy emberhátrányt úgy játszottunk meg, mintha mi lettünk volna fórban. Csapatunk sorra dolgozta ki a támadásokat, de a kulcspasszok során hibáztunk. A mérkőzés utolsó 5 percére átvettük az irányítást, sikerült gólt is lőnünk, újra Zelevics Gergő volt eredményes (5:4). A vége rettentően izgalmasra sikeredett. Először kapusunk védett egy hatalmas ziccert, folyamatosan támadtunk, még az egyenlítésre is megvolt az esélyünk, de megint nem volt szerencsénk. Ezután a kapusunkat is lehoztuk, hatan támadtunk, tényleg mindent megtettünk, de sajnos nem tudtuk bevenni ellenfelünk kapuját (5:4).

Benkő István edzőnk így értékelt: "Nem volt különösebb elvárás a csapat felé, azt szerettük volna, hogy felszabadultan játsszunk, a játékosok élvezzék a meccset, és a csapatjáték javítása volt a célunk. A srácok jó hangulatban készültek az összecsapásra. Vereséget szenvedtünk ugyan, azonban azt gondolom, csapat szinten sikerült előre lépnünk játékban. A helyosztó meccsek során sokkal pontosabban kell támadnunk, és még több figyelmet kell szentelnünk a védekezésünkre."

A mieink a folytatásban a 13-16. helyért küzdenek majd. Ellenfeleink a Sportország, az Egerszegi Titánok és a PHC csapatai lesznek majd.

Gólszerzőink: Zelevics Gergő 4

Fotók: Németh Zsolt.