Szombathelyi Pingvinek - Dunaújvárosi Acélbikák 4:7  (1:4, 1:3, 2:0)
U18-as bajnoki mérkőzés Szombathely. Játékvezetők: Mayer István, Molnár József

Szombathelyi Pingvinek - Varga Ádám - Pálmai Bálint, Szabó Gábriel, Faragó Nóé, Németh Áron, Németh Milán, Tárczy Botond, Tárczy Csanád, Tóth-Zsólyomi Flórián, Tóth Botond, Horváth Áron, Tulok Ágoston, Fűzy Marcell, Simon Máté
Edzők: Benkő István, Csergő István

A forduló előtt veretlenül álló Dunaújvárost láttuk vendégül a soron következő meccsünkön. A sérültjeink felépültek, most a szombati munkanap miatt akadt több hiányzónk. A mérkőzés előtt a múlt heti játékunkra szerettünk volna építeni, próbáltuk az akkor látott tüzet átmenteni erre a játéknapra is.

Az első harmadot egyéni hibáink határozták meg, sokszor vesztettünk korongot a pálya kritikus pontjain, és ezt az ellenfelünk könyörtelenül ki is használta. Az első 20 perc után 4:1-es vendégvezetés állt az eredményjelzőn, a gólunkat Németh Áron szerezte, aki Pálmai Bálint remek ütemű passzával ugrott ki, és lőtte be higgadtan a dunaújvárosi kapuba a pakkot (1:4).

A második játékrészre sokat javult játékunk, nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, de a DAB kapusa rendre hárította azokat. A vendégek háromszor mattolták a kapusunkat, míg nálunk Pálmai Bálint szépített egy remekbeszabott szóló után (2:7).

A záró etapra már egy teljesen más csapat jött ki az öltözőből, játék minden elemében sikerült magunk alá gyűrni az 5 légióssal kiálló ellenfelet. Emberelőnyben szebbnél szebb megoldásokat mutattak be a játékosaink. Ellenfelünket jóformán a védő harmadukba szorítottuk be, ha eljutottak kapunk elé, akkor Varga Ádám kapusunk hatástalanította a lövéseiket. Az utolsó pár perc nagyon kemény hokit hozott, repkedtek a kiállítások mindkét oldalra, amit mi ki is használtunk és 2 góllal megnyertük a játékrészt. Először Simon Máté talált be Németh Áron középre lőtt átadásából, majd egy Németh Milán - Tárczy Csanád akció végén utóbbi szerzett közelről gólt (4:7).

Benkő István edzőnk így értékelt: "Az első két harmadban kapott felesleges gólok hamar megpecsételték sorsunkat, a mai napon mutatott támadó játékunk alapján kis szerencsével még a 3 pontot is elhozhattuk volna. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, hétről hétre megmutatják mennyire összetartó és a végsőkig küzdeni tudó csapat vagyunk. Fiataljaink minden hétre tartogatnak meglepetést, rendre érett játékkal rukkolnak ki. Külön gratulálok Tárczy Csanádnak az első U18-ban megszerzett góljához, hiába, a befektetett munka meghozza gyümölcsét!"

Gólszerzőink: Németh Áron - Pálmai Bálint - Simon Máté - Tárczy Csanád 1-1