U18 Parádés győzelem hazai pályán a KSI ellen

2022.09.24.

Szombathelyi Pingvinek - KSI 12:3 (6:2, 2:1, 4:0)
U18 B csoportos bajnoki mérkőzés, Szombathely. Játékvezetők:Bosnyák Márkó, Szabó Krisztián, Árkovics Gergő

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Szabó Máté, Szabó Gábriel, Szabó Botond, Németh Áron, Németh Milán, Tárczy Botond, Tárczy Csanád, Pálmai Bálint, Tóth-Zsólyomi Flórián, Horváth Áron, Tóth Botond, Fűzy Marcell, Gribovszki József, Markó Bálint
Edzők: Benkő István, Csergő István

Sok betegség nehezítette az első hazai mérkőzésünkre való felkészülést, de az utolsó pillanatban szerencsére többen is tudták vállalni a találkozót.

Az első harmadban jó támadó játékunknak köszönhetően 5 perc alatt jelentős előnyt tudtunk szerezni. Védekezésben akadtak hibák, azonban a támadó harmadban továbbra is sikeresek maradtunk (6:2).

A második játékrészben nagyon fizikálissá vált a mérkőzés, az ütközéseké volt a főszerep. Sok kiállításnak köszönhetően kicsit felborult a játékunk. A harmad utolsó két percére rendeztük sorainkat és gólokkal tudtuk zárni a második felvonást (8:3)

Az utolsó játékrészre megtaláltuk azt a játékot, amiben igazán jók vagyunk, és közönségszórakoztató támadásokkal tudtuk megajándékozni a kilátogató szurkolókat (12:3).

Benkő István edzőnk így értékelte a találkozót: "Összességében elégedett vagyok a játékunkkal, kisebb fegyelmi hibák kivételével. Külön kiemelném Németh Milán debütálását, aki nagyon érett játékkal, aszisztokkal és góllal tudott bemutatkozni csapatunkban. Az előző szezonhoz képest sok játékosunk előre tudott lépni, és gólokkal tudta bizonyítani rátermettségét!"

Gólszerzőink: Németh Áron 5, Gribovszki József - Tárczy Botond 2-2, Tóth-Zsólyomi Flórián - Szabó Gábriel - Németh Milán 1-1