2021.12.04.

OHA - Szombathelyi Pingvinek 3:7 (0:1, 1:2, 2:4)
U18 alapszakasz, Budapest. Játékvezetők: Balog Gergő, Hajzler István

Szombathelyi Pingvinek: Iszak-Pataki Gergő - Zelevics Gergő, Tóth-Zsólyomi Flórián, Németh Áron, Markó Bálint, Tárczy Csanád, Tobler Philipp, Szabó Gábriel, Szabó Botond, Tárczy Botond, Gribovszki József, Horváth Áron, Pálmai Bálint, Rózsahegyi Márk

Közel egy hónapos szünet után vágtunk útnak az Óbudai Jégcsarnokban megrendezésre kerülő következő fordulóra. Sajnos a sérülések továbbra sem kerülnek el minket, ezúttal kapusunk, Varga Ádám kényszerül hosszabb kihagyásra. Szerencsénkre vannak azért pozitív fejlemények is: az Óbuda elleni meccsen újra sorainkban tudhatjuk Németh Áron csapatkapitányunkat. A játékosaink sokat dolgoztak és gyakoroltak a soron következő mérkőzésünkre.

Látszott a csapaton az elszántság, az első pillanatoktól kezdve kézbe vették az irányítást, aminek köszönhetően egy gólos előnnyel mentünk az első szünetre.

A második játékrészre kicsit enerváltan érkeztünk, ennek köszönhetően hamar ki is egyenlített az ellenfél. A fiúknak szerencsére nem tartott sokáig kijönni a rossz szériából, a játékrész végére két gólra növeltük a vezetésünket.

A harmadik harmadra mindenki elővette a tartalékokat, folyamatosan a kapuja elé szegeztük az ellenfelet, szebbnél szebb helyzeteket alakítottunk ki, amiknek a végén sorra gólokat tudtunk szerezni.

Benkő István vezetőedző értékelése: "A csapat az idei év legjobb játékával kezdte az alapszakaszt. Nagyon sok kiemelkedő egyéni teljesítményt láttunk a jégen, gondolok itt az Áron, Gergő vagy Flóri játékára, de nem mehetek el régi-új kapusunk, Iszak-Pataki Gergő kapuban végzett teljesítménye mellett sem. Büszke vagyok a fiúkra, mert mindenkinek fontosabb volt a csapat érdeke, mint az egyéni teljesítménye."

Gólszerzőink: Németh Áron - Zelevics Gergő  - Tóth-Zsólyomi Flórián 2-2, Szabó Gábriel 1

A fotók: Kovács Ágnes