U18 Vereség a Győri ETO ellen

2022.11.26.

Szombathelyi Pingvinek - UNI Győr-NEMAK ETO HC 5:9 (2:1, 1:6, 2:2)
U18-as bajnoki mérkőzés Szombathely. Játékvezetők: Balázsi Barna, Majoros Dániel, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám - Pálmai Bálint, Szabó Gábriel, Szabó Máté, Németh Áron, Németh Milán, Tárczy Botond, Tárczy Csanád, Tóth-Zsólyomi Flórián, Szabó Botond, Horváth Áron, Tulok Ágoston, Fűzy Marcell, Gyurics Milán, Markó Bálint, Tóth Botond
Edzők: Benkő István, Csergő István

Jó hangulatban, egy hazai sikerrel a hátunk mögött készültünk a ETO HC elleni találkozóra. Bíztunk benne, hogy a szezonkezdet óta sikerült közelebb férkőzni a riválishoz.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, korán vezetést szerzett a vendég csapat. A védelmünk a kezdeti megtorpanás kivételével jó ritmusban dolgozott. Ezt a ritmust sikerült támadásba is átmentenünk, aminek köszönhetően a 6. percben kiegyenlítettünk, sőt a 13. perc végére már át is vettük a vezetést. Mezőnyben teljesen kiegyenlített játék folyt, több gól már nem esett, így egy gólos előnnyel vonultunk szünetre (2:1).

A második játékrészre sajnos a szokásos módon "az öltözőben maradtunk", körülményessé váltunk és az első harmad jó ritmusát sem találtuk. Védekezésben és támadásban is átengedtük a kezdeményezést az ellenfélnek, ez az eredmény alakulásában is meglátszott. A győriek 6 góljára csak egyszer tudtunk válaszolni (3-7).

Az utolsó harmadra ismét sikerült ritmust váltanunk, kiegyelített 20 perc volt, gólok és lövések számában is, de ez már késő volt, a mérkőzést nem sikerült szorosabbá tenni. A végeredmény 4 gólos vendég siker (5-9).

Benkő István edzői értékelése: "Támadásban remek megoldásokkal rukkoltunk elő, azonban a korongot nem jó százalékkal lőttük a kapuba. Összességében előre léptünk az ETO elleni első meccs óta ami pozitívum, viszont ha a két jó harmadunk játékát nézem, akkor kicsit keserű a szőlő mert egy szoros meccset engedtünk ki a markunkból."

Gólszerzőink: Németh Áron 3, Tárczy Botond - Tóth-Zsólyomi Flórián 1-1