U18 Visszavágtunk a PHC-nak

2022.02.26.

Szombathelyi Pingvinek - PHC 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
U18 alapszakasz bajnoki mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Bosnyák Márkó, Molnár József, Ambrus András

Szombathelyi Pingvinek: Varga Ádám, Szabó Máté, Zelevics Gergő, Tóth-Zsólyomi Flórián, Markó Bálint, Németh Áron, Tobler Philipp, Simon Máté, Szabó Botond, Tárczy Botond, Gribovszki József, Horváth Áron, Pálmai Bálint, Tóth Botond
Edzők: Benkő István, Csergő István

Nagy iramban kezdtük a mérkőzést, beszorítottuk az ellenfelünket a saját harmadába. Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, ám a PHC kapusa sokszor bravúrosan is ugyan, de védeni tudott. A 13. percben egy jól kiszedett bulit követő lövésből vezetést szereztünk Tóth-Zsólyomi Flórián révén (1:0).

A második játékrész kezdetére kicsit az öltözőben maradtunk. Ellenfelünk ezt kihasználva a 26. percben egy kontra után egyenlíteni tudott (1:1). Mezőnybeli fölényük továbbra is tartott, az ellenfél kapusának jó formája is, így nem sikerült újabb gólt szerezni.  A 36. perc végén megtört a jég, és egy emberelőnyös szituációban találtunk kapuba: Németh Áron ütötte be Zelevics Gergő forintos passzát közelről, így egy gólos vezetéssel mentünk szünetre (2:1).

Az utolsó játékrészre fizikálisabbá vált a játék, aminek következtében mindkét oldalon akadtak kiállítások. A mérkőzés hajrájában, az 57. percben szerencsére sikerült gólra váltanunk az egyik előnyünket: egy pazar Németh Áron, Zelevics Gergő, Tóth-Zsólyomi Flórián akció végén utóbbi második góljával két góllal vezettünk. A harmad végén, az utolsó percben még közelebb tudott zárkózni az ellenfél, de a győzelmünk már nem forgott veszélyben (3:2).

Benkő István edzőnk így látta: "A játék képe nem tükrözi ezt a szoros eredményt, ha a helyzeteinket beütjük akkor korábban le tudtuk volna zárni a mérkőzést. Győzelmünknek köszönhetően továbbjutottunk, a helyosztón még 3 mérkőzés vár ránk, amivel harcban vagyunk a 13. helyért."

Gólszerzőink: Tóth-Zsólyomi Flórián 2, Németh Áron 1