Újabb hibátlan U16-os forduló

2020.02.09.

Szombathelyi Pingvinek - Soproni Jégtörők 17:1 (8:1, 9:0)
A nagyon tartalékos soproniak ellen kezdtük a játéknapot, és mi is több meghatározó játékosunk nélkül utaztunk el Tatabányára. Az első percekben még kerestük a ritmust, de 7. perctől kezdve felpörögtünk, és félidő végéig eldöntöttük a találkozót. A második játékrészben folytatódott a gólszüret. A vége 17:1-es Pingvin győzelem.
Gólszerzőink: Simon Máté 4, Gribovszki József - Tóth Attila 3-3, Tárczy Csanád - Tóth Dániel 2-2, Tárczy Botond - Szabó Máté - Rózsahegyi Márk 1-1

PTSE Tatabányai Polipok - Szombathelyi Pingvinek 5:9 (2:5, 3:4)
Rövid pihenő után léptünk jégre a hazaiak ellen, akik kihasználva a kis pálya -nagypályán, harmadban játszottunk keresztben- adta előnyt, nagy erőbedobásra késztették a mieinket. Majdnem 7 percig nem született gól, akkor a Polipok szereztek vezetést (1:0), de nem sokkal később, a 8. percben Tóth Attila góljával egyenlítettünk (1::1). A következő két percben Tóth Dani révén a vezetést is átvettük, majd az előnyt is növelni tudtuk (1:3). A tatabányaiak szívósan küzdöttek, és a 14. percben ismét egy gólra zárkózta fel (2:3). A félidő végéig Gribovszki József és Tóth Dani talált be, így három gólos előnnyel mentünk szünetre (2:5).
A második félidőben Gribovszki József révén növeltük az előnyünket (2:6). Az ezt követő 6 perc gólcsendet a Polipok törték meg (3:6). A félidő felénél két Tárczy Botond és egy Gribovszki József góllal gyakorlatilag eldönttük a mérkőzést (3:9). Itt egy kicsit kiengedett a csapat, a hátralévő közel 10 percben a hazaiak kétszer mattolták a kapusunkat, beállítva a végeredményt (5:9). A vártnál talán nehezebben hoztuk a találkozót.
Gólszerzőink: Gribovszki József - Tóth Dániel 3-3, Tárczy Botond 2, Tóth Attila 1

A csapat így továbbra is 100%-os teljesítménnyel áll, a részvételét már biztosította a márciusi döntőben. A bajnokságból még két forduló van hátra, folytatás február 16-án Sopronban.