Záróforduló az U14 3x3-as bajnokságban

2019.02.09.

Kellemesen hűvös időben kezdődött a sorozat hazai játéknapja. A torna kezdetén még kifogástalan volt a pálya, de az előbukkanó napsugarak hatására melegedő jégfelület minősége a déli órákra jelentősen leromlott.

Nyugati Eszkimók KDSE Szombathely - Szombathelyi Pingvinek 1:19 (0:11, 1:8)
Az első pillatanoktól kezdve támadólag léptünk fel. Egy percnyi mezőnyjáték után egy szép Németh Áron - Tárczy Botond kombináció után szereztük meg a vezetést. Szívósan védekeztek az Eszkimók, de szépen lassan elhúztunk, és a félidő végére már tetemes előnyünk volt. Kapusunk, Iszak-Pataki Gergő jól mozgott, együtt élt a játékkal, és magabiztosan látta el a feladatát.
A második félidőben kicsit visszaesett az iram, de így is növeltük az előnyünket, és hoztuk a már-már megszokott gólarányt a végére. Az ellenfél a szépítő gólját büntetőből szerezte az utolsó előtti percben. Egy sportszerű mérkőzésen hoztuk a kötelezőt.
Gólszerzőink: Németh Áron (5), Tárczy Botond - Simon Máté (4-4), Czóbel Gergely (3), Pálmai Bálint (2), Szabó Gábriel (1)

Szombathelyi Pingvinek - Soproni Jégtörők 28:0 (13:0, 15:0)
A bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén jól megszórtuk az ellenfelet. A 9 mezőnyjátékos közül egy kivételével mindenki szerzett gólt, kapusunk kapott gól nélkül abszolválta a találkozót.
Gólszerzőink: Németh Áron (9), Tárczy Botond (5), Simon Máté (4), Czóbel Gergely - Szabó Gábriel (3), Pálmai Bálint (2), Tárczy Csanád - Rózsahegyi Márk (1)

A forduló harmadik mérkőzésén:
Nyugati Eszkimók KDSE Szombathely - Soproni Jégtörők 15:6

Ezzel a fordulóval befejeződött a kispályás bajnokság nyugati csoportjának alapszakasza. A mieink veretlenül, meggyőző fölénnyel nyerték a csoportjukat és kvalifikálták magukat a márciusi budapesti döntőre, ahol nyugati csoport második ill. a keleti csoport első két helyezettjével vívják meg a "rájátszást" és védhetik meg bajnoki címüket.